Tlenek węgla zaatakował osiedle - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sześć osób, w tym pięcioro dzieci w wieku od roku do 6 lat oraz 33-letnia kobieta, trafiło wczoraj wieczorem do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło na jednym z bielskich osiedli.

Zatrucie gazem slabe

Wczoraj około 19.40 policjanci i strażacy otrzymali zgłoszenie o podwyższonym poziomie tlenku węgla w bloku przy ul. Łagodnej 35. Z 60 mieszkań ewakuowano blisko 120 osób. 33-letnia mieszkanka trafiła do szpitala z objawami zatrucia czadem. Wstępne pomiary przeprowadzone przez strażaków wykazały 10-krotne przekroczenie stężenia tlenku węgla w powietrzu. Po przewietrzeniu pomieszczeń, mieszkańcy powrócili do swoich domów.

Do podobnego zdarzenia doszło tuż przed 21.00 w bloku przy ul. Łagodnej 30. Do szpitala z objawami zatrucia czadem trafiło pięcioro dzieci w wieku od roku do 6 lat. Życiu poszkodowanych osób nie zagraża już niebezpieczeństwo. Po wstępnych badaniach szpitalnych powrócili do domów.

Dzisiaj nad ranem do szpitala trafiła z kolei 45-letnia mieszkanka bielskiego Lipnika. Kobieta straciła przytomność w czasie kąpieli w łazience. Strażacy stwierdzili podwyższony poziom tlenku węgla w mieszkaniu. Życiu kobiety nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policjanci wraz z biegłym z zakresu kominiarstwa ustalają szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tych zdarzeń.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę