Oskarżony o molestowanie - kiedy apelacja? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Dalszy ciąg sądowy będzie miała sprawa molestowania w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu.

Sad Bielsko Bial

Według informacji portalu Interia, wyznaczono termin rozprawy apelacyjnej. Obrona zapowiadała taki krok zaraz po ogłoszeniu wyroku. Jeden z trzech obrońców byłego nauczyciela, mec. Andrzej Suchonek powoływał się na naruszenie prawa do obrony. Według niego nie zostało przeprowadzonych szereg dowodów zgłaszanych już na pierwszej rozprawie, następnie podtrzymywanych, a także tych, które pojawiły się na późniejszym etapie. Bielski sąd okręgowy rozpatrzy apelację byłego pracownika SOSW w Żywcu, skazanego na 5,5 roku za molestowanie uczennic, 6 grudnia br. 

Przypomnijmy, że w czerwcu żywiecki sąd uznał, iż były nauczyciel poprzez nadużycie stosunku zależności i zaufania seksualnie wykorzystał trzy małoletnie dziewczynki, z których jedna miała mniej niż 15 lat, a także jedną pełnoletnią uczennicę. Oprócz kary więzienia, zgodnie z wyrokiem sądu pierwszej instancji, były nauczyciel nie mógłby przez 15 lat pełnić funkcji związanych z wychowaniem nieletnich, a do trójki pokrzywdzonych zbliżać się na odległość mniejszą niż 50 metrów przez okres 10 lat.

Sprawę opisywaliśmy wielokrotnie, można się z nią zapoznać TUTAJ.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę