Palił podkładami kolejowymi... z braku innego opału - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę 16 lutego eco-patrol Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach udał się do Ligoty, w związku ze zgłoszeniem o składowaniu podkładów kolejowych na prywatnej posesji.

Straz miejska

 Jak wynikało ze zgłoszenia, właściciel tnie te podkłady na kawałki i mogą one służyć jako opał. Pod wskazanym adresem strażnicy zauważyli spore ilości desek impregnowanych a także zielone gałęzie choinek - tui. 

"Właściciel przyznał się do faktu palenia tych desek pochodzących z platform kolejowych oraz gałęzi z uwagi na brak opału. Podczas kontroli piec był wygaszony. Koło pieca znajdowały się spore ilości popiołu w którym po zbadaniu stwierdzono niespalone odpady metalowe. Na miejscu funkcjonariusze sporządzili protokół z kontroli. Następnie sprawcy zakazano dalszego spalania materiałów niedozwolonych i uprzątnięcia terenu. Również nakazano uprzątnięcie popiołu do pojemników, które stały przed posesją puste." - informuje czechowicka Straż Miejska.

Sprawca został przez strażników pouczony o konsekwencjach wynikających z art 191 Ustawy o odpadach, a także art 334 Ustawy Prawa Ochrony Środowiska. Właściciela poinformowano też o ponownej kontroli w nieoznaczonym czasie.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę