Wycieczka do spalarni odpadów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Burmistrz Antoni Szlagor zaprasza mieszkańców miasta na wyjazd do Krakowa do spalarni odpadów.

Odpady

Inicjatywa określona została „wyjazdem studyjnym” i ma związek z planami budowy instalacji uzyskiwania ciepła i energii elektrycznej z biomasy i RDF w Żywcu. Temat ten funkcjonuje w naszym żywieckim życiu od kilku miesięcy. Pisaliśmy o nim wielokrotnie, niedawno w tekście o planowanej instalacji w gminie Radziechowy – Wieprz, co można przeczytać TUTAJ. W Krakowie uczestnicy tego specyficznego rekonesansu mieliby okazję zapoznania się z taka instalacją. Żywiecki Ratusz określa wyjazd do stolicy Małopolski jako odbywany w ramach konsultacji społecznych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że konsultacje społeczne na ten temat odbywały się już jesienią. Pisaliśmy wówczas, że były późno ogłaszane. Dodatkowo odbywały się wiele tygodni po tym, jak Spółka Beskid Żywiec Sp. z o. o., mająca docelowo pilotować powstawanie nowych źródeł ciepła, rozpoczęła poszukiwania wspólników i inwestorów.

 Dodatkowe kontrowersje

Temat nowych źródeł ciepła, od kiedy tylko się pojawił, rozpala emocje. Mieszkańcy Żywca i okolicy obawiają się kich rzeczywistego wpływu na atmosferę. W ostatnich tygodniach natomiast pojawiła się nowa kontra dla stanowiska i starań Urzędu Miejskiego w Żywcu. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Sławomir Mazurek przekazał marszałkowi Sejmu RP Markowi Kuchcińskiemu odpowiedź na interpelację w sprawie budowy ciepłowni na biomasę i odpady RDF w Żywcu. Stwierdza w niej, że taka budowa byłaby niezgodna z Wojewódzkim Planem Zagospodarowania Odpadami na lata 2016-2022. Organ wydający decyzję ma obowiązek ustalenia zgodności m.in. z tym planem inwestycji, polegającej na budowie ciepłowni na biomasę na terenie Żywca oraz gminy Radziechowy-Wieprz. Pełną treść odpowiedzi można zobaczyć w galerii pod tekstem.

 Kiedy wyjazd studyjny?

 Wyjazd zaplanowany został na czwartek 17 maja. Ze względów organizacyjnych przewidziano następujące ilości miejsc dla poszczególnych dzielnic:

 - Zabłocie - 8- Sporysz - 5- Oczków - 2- Moszczanica - 2- Podlesie - 2- Koleby/Kocurów - 2- Centrum - 4- Osiedla - 5 - łącznie 30 osób.

 Osoby chętne proszone są o wysyłanie zgłoszeń na adres internetowy sekretariat@zywiec.pl - decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz dzielnicę, a także treść poniższego oświadczenia:

 "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na cele związane z organizacją wyjazdu studyjnego do Krakowa."

 Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 maja do godziny 16:00.

Udostępnij

1
-4
5

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę