Możdżer, Klata, Zelenka – Festiwal Bez Granic - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po wydarzeniach Kina na Granicy czeka nas w Cieszynie finisz maja i znany festiwal teatralny.

Hanba

„Bez Granic”, to nie tylko wydarzenie teatralne, ale też imprezy bardziej kojarzone z innymi dziedzinami kultury. W programie znalazły się m.in. koncerty znanych jazzmanów, a w trakcie festiwalu będzie też miała miejsce 11. Cieszyńska Noc Muzeów. To będzie już 28. edycja festiwalu, który odbędzie się w dniach 23 maja – 1 czerwca br. Widzowie zetkną się osobiście lub z dziełami takich znanych nazwisk, jak: Leszek Możdżer, Petr Zelenka, Jan Klata, czy zespół Hańba.

 Program:

Jazz w Teatrze, czyli trzech wybitnych jazzmanów, po raz pierwszy we wspólnym koncercie: legenda światowego i czeskiego jazzu - kontrabasista Miroslav Vitouš, fenomenalny polski pianista jazzowy - Leszek Możdżer, świetny słowacki trębacz Oskar Török. 23 maja, godz. 19:00, Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie

Teatr Biuro Podróży w czasie Cieszyńskiej Nocy Muzeów zaprezentuje widowisko Silence. Cisza w Troi. W obliczu kataklizmu pozostały tylko marzenia o ucieczce. Ogień, szczudła, figury dzieci. 25 maja, godz. 21:00, rynek w Cieszynie.

Hańba. Zbuntowana orkiestra podwórkowa z Krakowa. Śpiew i muzyka uderzają w bezprawie i niesprawiedliwość. Inspiracje muzyką klezmerską, punk-rockiem i folkiem. Teksty przedwojennych poetów. Jak przed wojną. Jak dzisiaj. Kapela Hańba – laureaci Paszportów Polityki. 26 maja, godz. 21:00, Browar Zamkowy Cieszyn

„Piekło-Niebo” – przedstawienie Wrocławskiego Teatru Lalek. O tym co najważniejsze. Przedstawienie dla całej rodziny. 27 maja, godz. 11:00, Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

„Czereśnie” – koncert dla malucha. Najmłodsi słuchacze będą mogli sami grać na instrumentach! Najciekawszy polski zespół dla dzieci. 27 maja, godz. 14:00 Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie

Słynne „Wesele” Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty. Gwiazdy Narodowego Starego Teatru i muzyka formacji Furia. Polski teatr niepodległości na scenie w Czeskim Cieszynie w ramach festiwalu teatralnego Bez Granic. 

Zaskakującą pomysłem mogą wydawać się sienkiewiczowscy Krzyżacy inscenizacji gdańskiego Teatru Miniatura. Jak można zmieścić bitwę pod Grunwaldem w teatrze lalek?! 

Ceniony teatr HaDivadlo z Brna zaprezentuje w przedstawienie Maryša – nowoczesną interpretację klasycznej czeskiej sztuki. Przedstawienie zdobyło tytuł przedstawienia roku 2014 w ankiecie renomowanego pisma teatralnego „Divadelní noviny”, natomiast odtwórcy głównych ról Miloš Maršálek i Erika Stárková byli nominowani do prestiżowej czeskiej nagrody teatralnej im. Alfréda Radoka. 29 maja, godz. 12:00 Těšínské Divadlo Czeski Cieszyn.

Teatr Pieśń Kozła i słynne „Pieśni Leara”. Korsykański rytm i energia zderzony z wielogłosami gregoriańskimi. Widowisko-oratorium na szekspirowski temat. Zwycięzcy Fringe First z Edynburga po raz pierwszy na festiwalu teatralnym w Cieszynie. Oczyszczająca podróż do muzycznych korzeni – „Pieśni Leara”. 30 maja, godz. 20:00, Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

Petr Zelenka - Job Interviews – dylematy współczesnej kobiety sukcesu w tonacji gorzkiej komedii. Przedstawienie Sceny Polskiej w Czeskim Cieszynie. Przygotowany przez Krystynę Krauze przekład tej sztuki miał polską prapremierę właśnie tutaj. Spektakl wyreżyserowała Katarzyna Deszcz, a odtwórczyni głównej roli Małgorzata Pikus może ją zaliczyć do najważniejszych w swojej karierze artystycznej. 30 maja, godz. 17:30, Těšínské Divadlo Czeski Cieszyn.

Bolek Polívka – czeski arcymistrz gagów, klaunady i teatralnej improwizacji w pełnym humoru przedstawieniu DNA. Komedia autobiograficzna z udziałem widzów. To nie jest po prostu śmieszne. To jest baaardzo śmieszne. 31 maja, godz. 19:00, Těšínské Divadlo Czeski Cieszyn.

Laterna Magika z Pragi – widowisko „Cube” to połączenie teatru tańca i najnowocześniejszych technologii. Niezwykła precyzja aktorów - tancerzy w organicznym połączeniu z filmem, animacją 3D i mappingiem.  Sławny na całym świecie teatr Laterna Magika z Pragi. 1 czerwca, godz. 20:00, Těšínské Divadlo Czeski Cieszyn.

Bajkowy dzień dziecka na festiwalu Bez Granic. Brzydkie kaczątko i rozbójnik Ondraszek. 1 czerwca na rynek w Czeskim Cieszynie. Nie trzeba biletów. Przepiękne przedstawienia plenerowe dla dzieci w wykonaniu artystów Teatru Lalek z Żyliny i Sceny Lalek Bajka.

"Brzydkie kaczątko": 1 czerwca, godz. 14:00, rynek w Czeskim Cieszynie . "O zbójniku Ondraszku": 1 czerwca, godz. 17:30, rynek w Czeskim Cieszynie.

Szczegóły dotyczące wejściówek znajdziecie TUTAJ.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę