Nowy mural na ścianie ważnego budynku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przyozdobi narożną ścianę Galerii BWA od strony ulic 3 Maja i H. Sienkiewicza.

Rozenau BWA tyt 2

Mural realizuje Małgorzata Rozenau, artystka znana głównie z malarstwa, ale mająca już w swoim dorobku ciekawe murale, m.in. mural Ireny Sendlerowej, zrealizowany w Bielsku-Białej wespół z Dariuszem Paczkowskim (3Fala.art.pl), czy też „Sosnowy początek” w Sosnowcu.
Dzieło powstaje w miejscu, gdzie dotąd widoczna była czarno-biała realizacja włoskiego artysty Awera „Niemożliwe połączenie” – w dolnej partii fasady u zbiegu ulic 3 Maja i Henryka Sienkiewicza, zajmując 55 m kw ściany. Artystka maluje mural w czasie, kiedy tylko pozwala na to kapryśna pogoda. Na razie nie ujawnia szczegółów projektu ani tytułu. Widać jednak, jak z malowidła wyłania się tajemniczy las, drzewa, między którymi pojawiają się równie tajemniczy mieszkańcy tej zielonej krainy.

Małgorzata Rozenau – urodzona w Sosnowcu w 1971 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem (1996) zrealizowała z grafiki warsztatowej w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Stanisława Kluski i z malarstwa pod kierunkiem prof. Jacka Rykały. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Uczestniczka wielu wystaw i projektów zbiorowych oraz indywidualnych, m.in. „The End is a new beginning” w Hawanie na Kubie (2012). Kuratorka wystawy „Arte Siempre. Grafika kubańska” w Galerii Bielskiej BWA (2013). Doktor sztuki („Oferta sezonowa” na temat antykonsumpcji i relacji reklamy i sztuki). Od 2010 roku prowadzi pracownię Kompozycji I i II roku. Zajmuje się malarstwem i projektowaniem graficznym. Współpracuje z fundacjami ekologicznymi, realizując projekty związane z edukacją ekologiczną i działaniami streetartowymi. Autorka murali.

Obraz realizowany jest w projekcie Festiwal sztuki czeskiej w Bielsku-Białej.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę