Pożegnanie Zbigniewa Popadiucha - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zmarł bielski portrecista, autor licznych grafik i rysunków, współpracownik biuletynu „Mój Powiat” - Zbigniew Popadiuch.

Popadiuch

Bielszczanin, znany fotografik, rysownik amator, ostatnio zajął się próbą rekonstrukcji bielskiej synagogi, która we wrześniu 1939 roku została zniszczona przez Niemców. Po konsultacjach z historykami oraz z działaczami Gminy Wyznaniowej Żydowskiej stworzył rysunkową rekonstrukcję bielskiej synagogi. Na specjalnej wystawie rysunków Zbigniewa Popadiucha na czołowym miejscu znalazł się także obraz olejny jego autorstwa przedstawiający tę synagogę, wybudowaną według projektu Ludwika Schöne i Karola Korna, będącą wierną kopią synagogi w Szombathely na Węgrzech.

Zbyszek tworzył rysunki i obrazy olejne z potrzeby serca, namalował porter księdza Józefa Londzina – patrona Nagrody Starosty Bielskiego, papieża Jana Pawła II, wielu znanych bielszczan i mieszkańców powiatu bielskiego. Pasjonował się historią, był twórcą rubryki „Z Teki Zbigniewa Popadiucha” w biuletynie „Mój Powiat”, gdzie od 1999 roku publikowaliśmy portrety znanych mieszkańców naszego powiatu.

Odszedł od nas w wieku 65 lat.  Miał tyle nowych pomysłów, chciał jeszcze pracować, malować, myślał o kilku swoich autorskich wystawach! Niestety, przewlekła choroba i śmierć przekreśliła wszystko.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę