Więcej rowerowych tras górskich. Są takie plany - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Grupa Murapol została partnerem strategicznym projektu rozbudowy kompleksu ścieżek rowerowych Enduro Trails.

Kolarstwo terenowe

Umowa, zawarta na okres 3 lat, zakłada wsparcie rozbudowy oraz późniejszej promocji tras rowerowych, rozciągających się pomiędzy Kozią Górą i Szyndzielnią, aż po Małe Skrzyczne, a także organizacji corocznych zawodów Murapol Enduro Trails.

Poza Grupą Murapol partnerem projektu Enduro Trails jest firma Tatry Mountain Resort oraz miasto Bielsko-Biała, gmina Szczyrk i gmina Bystra, na terenach których powstaną trasy rowerowe. Enduro Trails to kolejne przedsięwzięcie z obszaru kolarstwa górskiego, w które zaangażował się Murapol. We wcześniejszych latach firma wspierała poszczególne etapy tworzenia sieci 12 ścieżek Enduro Trails – Bielsko-Biała, a także sponsorowała zawody enduro rozgrywane na trasach bielskiego kompleksu.

- Od wielu lat wspieramy zarówno sport profesjonalny, jak i inne inicjatywy propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Jednym z takich projektów są ścieżki rowerowe Enduro Trails. Od samego początku mocno kibicowaliśmy bielskim pasjonatom z Eco Riders i inicjatywie utworzenia singletracków, najpierw na Koziej Górze, potem Szyndzielni. Z dużą satysfakcją obserwowaliśmy, jak powstają kolejne trasy, a z bielskich ścieżek korzysta coraz więcej kolarzy górskich z całej Polski, a także Czech czy Słowacji. Dziś ścieżki Enduro Trails są jedną z największych sportowych atrakcji Bielska-Białej i bez wątpienia przyczyniły się do wzrostu atrakcyjności turystycznej naszego miasta oraz całego regionumówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

- Pięć lat temu, gdy w zgłoszeniu projektu górskich ścieżek rowerowych do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej uzasadniałem, że nowoczesne trasy enduro mogą stać się podstawowym produktem turystycznym naszego regionu, wielu się uśmiechało. Dziś chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, wystarczy zobaczyć, co dzieje się w okolicy bielskich Błoni w dowolny słoneczny weekend. Położenie naszego regionu, klimat, charakter gór i istniejąca już infrastruktura turystyczna faktycznie dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o dalszy rozwój projektu Enduro Trails. Znów wyprzedzając nieco rzeczywistość, można powiedzieć, że w ciągu najbliższych lat mamy szansę być ośrodkiem znanym nie tylko w Polsce czy w tej części Europy, ale i na Świecie. Prosta analiza danych dotyczących rozwoju najbardziej znanych ośrodków kolarstwa górskiego na świecie (jak np. kanadyjskiego Whistler), tylko to potwierdza: mamy więcej ludzi w regionie, krótsze zimy, porównywalną infrastrukturę wyciągową i szybko się rozwijamy. Nawiązana obecnie współpraca z Tatra Mountain Resort i Szczyrkiem oraz firmą Murapol, to bardzo zdecydowany krok w tym właśnie kierunku – mówi Jakub Jonkisz, autor projektu Enduro Trails.

Od momentu powstania pierwszych czterech tras w 2015 roku, ścieżki na Koziej Górze i Szyndzielni cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno rowerzystów górskich z najbliższych okolic, jak i miłośników sportów rowerowych z całej Polski i nie tylko. W 2018 r. zostały nagrodzone przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w 9. edycji konkursu „Marka-Śląskie” w kategorii „Turystyka i rekreacja”.

-Sport i aktywność fizyczna wpisane są w DNA naszej firmy. Nie tylko wspieramy zewnętrzne projekty, ale sami również aktywnie spędzamy czas. Mamy w swoich szeregach drużynę Murapol Football Team, która regularnie trenuje i chętnie startuje w biznesowych turniejach piłki nożnej. Co roku w wakacje zwiedzamy na rowerach najpiękniejsze górskie zakątki Europy w ramach integracyjnych wycieczek dla pracowników Transalp. Jest u nas także drużyna miłośników biegów z przeszkodami - Murapol Warriors – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol.

Piłka nożna, a nawet rugby

Wsparcie aktywności fizycznej i sportu to jeden z kluczowych obszarów działalności CSR Grupy Murapol. Firma od lat angażuje się w rozwój profesjonalnego futbolu. W latach 2011-2017 była głównym sponsorem bielskiego klubu piłkarskiego TS Podbeskidzie. Obecnie od 2017 r. jako sponsor strategiczny wspiera drużynę Widzew Łódź w powrocie do dawnej świetności. W styczniu br. Murapol sfinansował wyjazd piłkarzy Wisły Kraków na trening do Turcji. Od 2010 r. pomaga także w szlifowaniu młodych piłkarskich talentów będąc sponsorem głównym międzynarodowego turnieju piłki nożnej dla najzdolniejszych piłkarzy z juniorskich klubów sportowych Murapol Cup. Deweloper angażuje się również w inne dziedziny sportu. W latach 2016-2018 był głównym sponsorem trzech polskich reprezentacji seniorskich w rugby, w tym kadry kobiet, i wspierał popularyzację tego niezwykle widowiskowego sportu w Polsce. Obecnie wspomaga drużynę hokejową Infinitas KTH z Krynicy Zdroju w ramach projektu Hokejowe Nadzieje Olimpijskie oraz ekstraligową drużynę rugby Orkan Sochaczew.

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę