Gorączka żywiołów na Żarze - Head Race - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pierwsza odsłona HEAT Games – Igrzyska Czterech Żywiołów za nami. Przeczytajcie, jak było, zobaczcie zdjęcia.

Head Race tyrt

W miniony weekend na Górze Żar ponad 300 zawodników i zawodniczek rywalizowało w aż 12 konkurencjach na ziemi w wodzie i w powietrzu. Różnorodność dyscyplin sprawiła, że każdy z widzów mógł znaleźć coś dla siebie. Natomiast po wielkich emocjach sportowych wieczorami uczestnicy relaksowali się przy dźwiękach muzyki w Radihaus & Treehaus Żar oraz na Plaży w Czernichowie, gdzie odbyło się oficjalne after party.

Emocjonująca sobota 

Piątkowe i sobotnie zmagania stały pod znakiem rowerów. Na trasie pucharowej, bardzo dobrze znanej wszystkim fanom Downhillu, niemal setka zjazdowców walczyła o punkty Pucharu Polski. W kategorii Elita najszybszy był Sebastian Macura przed Sławkiem Łukasikiem. W kategorii kobiet triumfowała Inka Januła przed Dominiką Durcakovą z Czech.

FMB Freestyle HEAT odbył się w nowopowstałym Bike Gardenie nieopodal szczytu Góry Żar. Zawodnicy serwowali widzom spektakularne tricki, które zapierały dech w piersiach. Zawody wygrał Paweł Stachak, wykonując między innymi Backflip Triple Barspin, a drugie miejsce zdobył Marek Łebek podbijając serca widowni podwójnym Backflipem.

Rozegrane zostały także konkurencje Freeride i Best Frick, w których liczy się przede wszystkim dobra zabawa na rowerze. W jeździe dowolnej najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Krajewski, który zgarnął pierwsze miejsce w obu konkursach.

Dzieci walczyły w dwóch kategoriach uzależnionych od wieku: Kids – dzieci starsze i Superkids – dzieci młodsze. Dziewczynki były klasyfikowane osobno. Najszybszą młodą damą na rowerze okazała się być Aleksandra Przybysławska. Michał Szlachetko-Pancurek wygrał klasę Superkids, a Antoni Faszczewski klasę Kids.

Wiele emocji wzbudził widowiskowy Dual Slalom, którym udział wzięło ponad 50 zawodników i zawodniczek. Wyścigi równoległe na specjalnie przygotowanej trasie na stoku Góry Żar wygrali: Piotr Gaik (Open), Sebastian Podgórski (Junior) i Dominika Durcakova (Kobiety).

W najbardziej wyczerpującej konkurencji, Wyścigu o Szczyt Góry Żar, zmierzyło się ponad 30 zawodników i zawodniczek. Większość z nich postawiła przeciwko Górze Żar siłę swoich mięśni, ale byli i tacy, którzy zdecydowali się na rowery elektryczne. Na rowerach tradycyjnych najszybciej na szczyt wyjechali: Iwona Januszczyk i Marcin Mokiejewski, a na Ebike’u Paweł Kopczyński.

Na pump tracku zlokalizowanym przy Radihaus & Treehaus Żar w piątek rządzili freestyle’owcy, a w sobotę swoje umiejętności pokazali najszybsi zawodnicy. Tradycyjną konkurencję pump track wygrał Jakub Kantor.

 Niedziela - enduro i woda

W niedzielny poranek rywalizację rozpoczęli zawodnicy w konkurencji Enduro. Do pokonania mieli trzy odcinki, na których musieli zmierzyć się z przygotowaną przez organizatorów trasą i rywalami, ale był to także dobry sprawdzian umiejętności. W klasie Junior najlepiej z trasą poradził sobie Mikołaj Pachołczak, w klasie Kobiet Katarzyna Burek, w klasie Masters Paweł Reczek, a w klasie Open Robert Piekara. Osobno klasyfikowani byli zawodnicy na rowerach elektrycznych, i tu najlepsi byli: Anna Bielecka i Dariusz Grudniewski.

Koło południa rywalizacja przeniosła się nad wodę. Przy plaży w Czernichowie rywalizowali wakeboardowcy w pierwszych nieoficjalnych mistrzostwach świata w wake’u za samochodem. Nie zabrakło niezwykle widowiskowych salt, czy 360-tek na specjalnie przygotowanych rampach. W kategorii Open najlepszy był Paweł Rybicki przed Janek Koryckim i Patrykiem Łojkiem, a w kategorii Wakeskate triumfował Adam Grupa.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się także wyścigi na SUPach, czyli deskach do wiosłowania na stojąco oraz wyścigi rowerów wodnych. Uczestnicy na deskach niejednokrotnie lądowali w wodzie, co mocno dodawało emocji, a zawodnicy na rowerach musieli wykazać się nie tylko siłą nóg, ale także opanowaniem tego pojazdu przy nawrocie wokół flagi. W konkurencji SUP najlepiej wiosłowali: Zuzanna Kloc i Emmanuel Helion, a na rowerach po przebijaniu się z końca stawki i zaciętej walce na finiszu najlepsze były Sandra Biegun i Magda Borodeńko.

Przez trzy dni na Górze Żar było widowiskowo i ekstremalnie. Zawodnicy dali z siebie wszystko i dostarczyli niezapomnianych emocji. Pierwsza odsłona HEAT Games przeszła do historii, a historia kolejnej już zaczyna się pisać. Jak bowiem zapowiadają organizatorzy, w przyszłym roku gorączka czterech żywiołów ponownie opanuje Górę Żar. W jeszcze lepszej odsłonie, niż w miniony weekend.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę