Na rowerze? Ktoś nie pomyślał - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W Bielsku-Białej infrastruktura nie wszędzie sprzyja rowerzystom. Miłośnicy dwóch kółek  nie mają tu łatwego życia. W ostatnim czasie napotykają szereg utrudnień, i to – niestety –  zafundowanych przez zarządzających miastem i ruchem na jego ulicach.

– Przy wymianie sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Leszczyńska zapomniano o wytyczeniu przejazdów rowerowych oraz ustawieniu dodatkowych sygnalizatorów dla rowerzystów – zauważa w rozmowie z portalem Beskidy.News autor bloga Rowerowe Bielsko. - Nie można było tego zrobić od razu?

Na tym nie koniec. Jak przyznają bielscy rowerzyści, na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Bora-Komorowskiego od zawsze były źle wytyczone przejazdy rowerowe.

- Zamiast od strony środka skrzyżowania wytyczono je od strony dojazdowej do skrzyżowania – tłumaczy bloger rowerowy. - Skutkiem tego jest brak miejsca na jednej wysepce dla rowerzystów oczekujących na zmianę świateł. Ponadto jakiś czas temu dołożono dodatkowe sygnalizatory dla rowerzystów, jeszcze bardziej utrudniając korzystanie z tego skrzyżowania. Teraz wymieniono na nowe pozostawiając układ bez zmian, pomimo iż podczas jesiennego przeglądu dróg rowerowych zwracałem na to uwagę i pokazałem inspektorowi MZD gotowe rozwiązanie.

W środowisku bielskich rowerzystów pojawiły się i inne, negatywne opinie. Na przykład umiejscowienie przycisków służących do zmiany sygnalizacji świetlnych przy przejściu/przejeździe przez jezdnię zbyt blisko drogi, przez co cykliści muszą schodzić z pojazdów czy też brak podpórek dla rowerzystów.

W tej sprawie stanowisko zajęły władze miasta. Jak tłumaczą, trwa przygotowanie dokumentacji projektowej rozbudowy skrzyżowania ulic Partyzantów, Bora-Komorowskiego oraz Alei Władysława Andersa, co pociągnie za sobą wprowadzenie zmian w komunikacji.

- Nastąpi korekta przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów, w tym pod rozwagę zostanie poddana zasadność zamontowania podpórek - poinformował Lubomir Zawierucha, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy zapowiadane zmiany nastąpią. Przygotowanie dokumentacji uzależnione jest bowiem od wyboru wykonawcy prac. Dopiero po sporządzeniu projektu, w ramach którego zostanie przygotowany kosztorys inwestycji,  będzie możliwe podjęcie decyzji odnośnie terminu jej realizacji.

- Ponadto Miejski Zarząd Dróg powziął również działania, w których zamierza ułożyć w jeden ciąg część dróg rowerowych, o ile pozwolą na to warunki terenowe - dodał zastępca gospodarza miasta.

raz/fot. FB/rowerowe-bielsko.pl

Udostępnij

9
+8
1
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę