Nowy szlak turystyczny w Szczyrku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W niedzielę (30 czerwca) równo o 10.00 spora grupa "ludzi gór" przybyła na oficjalne otwarcie żółtego szlaku PTTK  ze Szczyrku na Małe Skrzyczne.

szlak szczyrk

Najpierw przy starcie szlaku odbyło się 15 minutowe spotkanie z przedstawicielami PTTK, ośrodka Szczyrk Mountain  Resort oraz z budowniczymi szlaku. Po spotkaniu grupa "śmiałków" wyruszyła na Małe Skrzyczne.

Niedługi, ale efektowny

Nowy szlak turystyczny PTTK powstał z inicjatywy ośrodka Szczyrk Mountain Resort w celu stworzenia kompleksowej usługi ośrodka. Szlak prowadzi z dolnej stacji kolei gondolowej 590 m n.p.m. i rozpoczyna się charakterystycznym zygzakiem, który celowo został tak poprowadzony aby ułatwić podejście stromym terenem pod koleją gondolową. Szlak biegnie na Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.). Czas przejścia to 1 godz. 15 min. Żółty szlak wiedzie przez najbardziej widokowe miejsca w tym rejonie, dzięki temu można obserwować panoramę na okoliczne szczyty takie jak Klimczok, Skrzyczne, a ze szczyty Małego Skrzycznego rozpościera się panorama na cały Szczyrk oraz Wisłę.

 Czas przejścia poszczególnych odcinków:

  • Szczyrk Gondola- Hala Skrzyczeńska 50 min
  • Szczyrk Gondola- Małe Skrzyczne 1 h 15 min
  • Hala Skrzyczeńska- Małe Skrzyczne 25 min
  • Hala Skrzyczeńska- Szczyrk Gondola 35 min
  • Małe Skrzyczne- Hala Skrzyczeńska 20 min
  • Małe Skrzyczne- Szczyrk Gondola 1 h

Dla turystów chcących skorzystać z krótszych odcinków szlaku mamy ofertę Gondoli na Halę Skrzyczeńską i już niebawem na Zbójnicką Kopę.

Udostępnij

6
+6
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę