Pomysł na jesienny wieczór? Książka, która pomaga dzieciom - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Kiedy jesienna pogoda nie sprzyja spacerom, trzeba poszukać pomysłu na wartościowe spędzenie czasu w domu. Każdemu z nas przyda się odrobina odpoczynku w towarzystwie interesującej lektury. Tym bardziej jeśli książka, którą czytamy, uczyniła tyle dobra.

Ksiazka wspiera bohatera 1

W najbliższą sobotę, 26 października, Galeria SFERA wraz z Fundacją Ekologiczną ARKA zapraszają na charytatywny kiermasz książek „Książka wspiera bohatera”. Podczas wydarzenia będzie można wybierać spośród tysiąca tytułów i kilkunastu gatunków: od książek obyczajowych, po kryminały, literaturę faktu, aż po książeczki dla dzieci. Nie zabraknie również poradników oraz książek kucharskich. Wszystkie egzemplarze będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach, a dodatkowo pomóc dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych z Bielska-Białej i okolicy. Cały dochód jest przekazywany na zakup biletów do kina i teatru oraz udział dzieci w warsztatach edukacyjnych.

Akcja „Książka wspiera bohatera” już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Podczas sześciu kiermaszów, które odbyły się w tym roku, zebrano blisko 30 tysięcy złotych, a nowych właścicieli znalazło ponad 10 tysięcy książek.

- Akcja jest ogromnym sukcesem i opiera się na bardzo prostym mechanizmie. Książki, które nie są już czytane, można oddać w Punkcie Informacyjnym Galerii SFERA. Następnie są wystawiane na sprzedaż na charytatywnym kiermaszu, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. Wiemy, że pomaganie sprawia naszym klientom ogromną radość i cieszymy się, że dajemy im taką możliwość. Co ważne, poprzez akcję „Książka wspiera bohatera”, pomagają również środowisku – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

Celem akcji „Książka wspiera bohatera”, oprócz wsparcia dzieci, jest także promowanie ekologii i zwrócenie uwagi na problem odpadów. Wiele przedmiotów, zamiast wyrzucać, można przekazać innym osobom, którym będą służyły jeszcze długi czas!

Charytatywny kiermasz książek odbędzie się w sobotę, 26 października, we foyer Galerii II.

Udostępnij

0
0
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę