Happening "Łapmy Wodę" w Galerii Sfera - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Animatorzy na szczudłach, wielka niebieska wstęga i ważne przesłanie – w czwartek o godz. 11:00 na placu Bolka i Lolka przed Galerią SFERA odbył się happening, który zainaugurował ogólnopolską akcję ŁAPMY WODĘ. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Ekologiczna ARKA, wsparta przez Galerię SFERA. Inicjatywa zwraca uwagę na problem suszy i ma przekonać Polaków do oszczędzania wody.

Sfera woda

Od wielu lat widać, że klimat się ociepla, a susza coraz mocniej doskwiera Polakom. Dlatego zarówno prywatne osoby, jak i firmy muszą zacząć chronić malejące zasoby wody. Akcja ŁAPMY WODĘ po raz kolejny jest organizowana w ramach całorocznego programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA, w którym uczestniczy ponad 500 tysięcy osób. Celem inicjatywy jest nakłonienie Polaków do gromadzenia deszczówki i poszanowania zasobów wody w kraju.

– W gospodarstwie domowym nawet do 80 proc. wody ściekowej może być wykorzystana jako tzw. szara woda. To woda, która została po gotowaniu czy kąpieli i nie nadaje się do spożycia, ale może zostać wykorzystana do sprzątania, mycia naczyń, czy spłukiwania wody w toalecie. Wody jest coraz mniej, dlatego takie uświadamiające akcje są teraz bardzo istotnewyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Ekologiczna edukacja najmłodszych

Takich nawyków warto uczyć najmłodszych, dlatego dla szkół przygotowano materiały edukacyjne, scenariusze lekcji tematycznych o poszanowaniu zasobów wodnych oraz propozycje konkretnych działań. W oparciu o te materiały w szkołach w całym kraju podejmowane będą różnorodne działania, a relacje z nich zostaną umieszczone na Mapie Aktywności Ekologicznej. Zainteresowane szkoły nadal mogą zgłaszać się po bezpłatne materiały do akcji ŁAPMY WODĘ na stronę www.zielonareka.pl.

W ramach akcji w trasę wyruszyło również „Wodne MOBILNE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ”, czyli specjalny samochód wyposażony w ekologiczne atrakcje, który poprzez zabawę będzie uczył dzieci zasad funkcjonowania nowoczesnych instalacji ekologicznych związanych z gospodarką wodną. Do tej pory pojazd dotarł już do 20 000 uczniów w całym kraju.

– To kolejna taka akcja na terenie Galerii SFERA, która ze względu na okoliczności odbywa się w sposób symboliczny. Ekologia i dbanie o planetę są dla nas szczególnie ważne. Zwłaszcza teraz, gdy susza po raz kolejny daje się wszystkim we znaki. Chcemy zachęcać wszystkich do oszczędzania wody i zmiany nawyków, dlatego zwracamy uwagę na ten problem – mówi Dagmara Gąsiorek, marketing manager Galerii SFERA.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę