Urazy dzieci w górach. 12-latek ukąszony przez żmiję - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W minionym tygodniu na terenie działania Grupy Beskidzkiej GOPR ratownicy interweniowali w 23 wypadkach (w weekend 18 zdarzeń). Na pomoc wyruszali dyżurni z Centralnej Stacji Ratunkowej, Markowych Szczawin, Hali Skrzyczeńskiej, Leskowca, Przysłopu pod Baranią Górą oraz ratownicy biorący udział w wyprawach poszukiwawczych.

GOPR ogolny

Doszło do kilku poważnych wypadków turystycznych, m.in.: ukąszenie przez żmiję 12-letniego dziecka na szlaku pomiędzy Dębowcem a Szyndzielnią, uraz głowy 5-latka w rej. Hali Skrzyczeńskiej oraz bolesne złamanie kości podudzia u turystki schodzącej z Kołowrotu w stronę dolnej stacji Kolei Linowej Szyndzielnia.

Ratownicy wyjeżdżali do kilkunastu wypadków rowerowych, w tym do urazu klatki piersiowej rowerzysty na trasie RockNRolla, otwartego złamania kończyny górnej na trasie SahAira czy urazu wielonarządowego pod Baranią Górą.

Prowadzili również 3 wyprawy ratunkowo-poszukiwawcze, w których wzięło udział ponad 100 osób: zaginięcie w rej. Skawicy, Babiej Góry oraz Gomułki (rejon Zwardonia). Wszystkie zakończyły się odnalezieniem w terenie zabudowanym.

"Żadna z poszukiwanych osób nie miała ze sobą telefonu komórkowego, dlatego apelujemy: wybierając się w góry, zadbajcie o niezbędne wyposażenie Waszego plecaka." - przypominają beskidzcy GOPR-owcy.

Udostępnij

1
0
1
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę