Żywiecki szpital nie wszystkich przyjmie? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co zrobić, gdy dziecko dozna urazu chirurgicznego? W Żywcu możemy się ... zdziwić.

Szpital stary

Naszego Czytelnika zaskoczyła sytuacja, w jakiej znalazł się on i jego 12-letni syn. Chłopiec podczas szkolnych zajęć WF-u doznał urazu ręki. Sprawa wyszła na jaw późnym popołudniem, więc udał się z rodzicami na Izbę Przyjęć Szpitala Powiatowego w Żywcu, przy ul. Sienkiewicza 52. Rodzice ze zdziwieniem przyjęli otrzymaną tam informację, że muszą udać się do szpitala w Bielsku-Białej. Z czego wynika taka konieczność i dlaczego pomocy w takiej sytuacji nie można otrzymać w Żywcu, mieście powiatowym?

- W związku z brakiem w Szpitalu Powiatowym w Żywcu Oddziału Chirurgii Dziecięcej, dzieci wymagające specjalistycznej opieki w tym zakresie przesyłane są do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej (najbliższego szpitala udzielającego świadczeń z zakresu chirurgii i ortopedii dziecięcej). Zgodnie ze stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych i konsultantów wojewódzkich ds. chirurgii dziecięcej, leczenie dziecka powinno odbywać się w placówkach, odpowiednio urządzonych i wyposażonych, z personelem przygotowanym pod względem fachowym do udzielenia właściwej pomocy medycznej osobom w tym przedziale wiekowym – poinformował nas Adam Kwiatek, Zastępca Dyrektora Ds. Lecznictwa Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu.

Dodajmy, że w świetle adekwatnych przepisów i Konwencji Praw Dziecka, dzieckiem jest osoba, która nie ukończyła 18 lat. Czy jednak w każdym przypadku będzie ono odesłane do Bielska-Białej?

- Decyzję o zaopatrzeniu w tutejszej Izbie Przyjęć lub przesłaniu do leczenia specjalistycznego w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej podejmuje lekarz dyżurny Ambulatorium Chirurgicznego Izby Przyjęć biorąc pod uwagę rodzaj urazu czy schorzenia. Świadczenia w Izbie Przyjęć zgodnie z wymogami NFZ udzielane są wszystkim osobom (dorosłym i dzieciom), znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, jak również w sytuacji kiedy ze względu na stan zdrowia wymagają niezwłocznego podjęcia czynności, związanych z diagnostyką oraz leczeniem, które nie mogą być zrealizowane w tym czasie przez świadczeniodawców, udzielających świadczeń w innych rodzajach. W pozostałych przypadkach świadczenia medyczne udzielane są w przychodni POZ / ambulatoriach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – dodaje Adam Kiatek.

W przypadku naszego Czytelnika i jego syna nie było nawet kontaktu z lekarzem dyżurnym, a o odesłaniu do bielska poinformowała osoba rejestrująca. Wygląda więc na to, że była to decyzja przedwczesna.

 

 

Udostępnij

2
-19
21
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę