Państwo zapłaci za smog. Początek lawiny? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktorka Grażyna Wolszczak wygrała proces ze Skarbem Państwa. Czy to początek działań tego typu w szerokiej skali?

Smog słaby

W Warszawie zapadł wyrok w sprawie smogu, jaki wytoczyła Państwu Polskiemu aktorka Grażyna Wolszczak. Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Energii muszą teraz zapłacić 5 tys. zł na rzecz krakowskiego Stowarzyszenia Unicorn. Kobieta zarzuciła, że odpowiednie instytucje nie reagowały należycie szybko.

„Państwo walczyło ze smogiem ale albo za mało, albo za późno. Naruszono dobra osobiste powódki, z całą pewnością można mówić o krzywdzie” - przekazało wyjaśnienie do wyroku Radio Zet.

Wyrok jest nieprawomocny. Co ciekawe, aktorka sama nie kryła zaskoczenia korzystnym dla siebie wyrokiem, a komentatorzy zastanawiają się, czy uruchomi to lawinę dalszych pozwów? Grażyna Wolszczak zresztą też do tego namawia za pośrednictwem swojego profilu społecznościowego:

„Hurrrra!!!! Wygrałam!!!! Dziś o 9:00 ogłoszony został precedensowy wyrok w sprawie przeciwko Skarbowi Państwa o naruszenie moich dóbr osobistych. 
Ograniczona jest moja wolność osobista do korzystania ze świeżego powietrza, do uprawiania sportów w plenerze... Czuję, ze moje zdrowie i życie są zagrożone, bo raporty, choćby raport NIK z 2018 roku wskazują na tragiczny stan powietrza w Polsce oraz zwiększoną śmiertelność....itd. 
Ludzie!!! To znaczy, ze wszystko jest możliwe! Wy tez możecie przyłączyć się do pozwu zbiorowego! Walczmy razem o zdrowie nasze i naszych dzieci!” - czytamy na profilu.

Wolszczak poleca w tym miejscu stronę internetową, nawołującą do składania pozwu zbiorowego w tej sprawie www.pozywamsmog.eu.

Udostępnij

10
+9
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę