Inwestycja za kilkadziesiąt milionów. Jest zwycięzca przetargu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Urząd Miejski w Bielsku-Białej poinformował o wyborze wykonawcy rozbudowy Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego przy ul. Wyzwolenia, leczącego chorych z całego regionu.

Konieczność takiej rozbudowy powodowało szerokie zapotrzebowanie na miejsce w szpitalu. W placówce leczą się pacjenci z południowej części woj. śląskiego, a nawet i małopolskiego. Dalsze funkcjonowanie szpitala byłoby zagrożone, z uwagi na coraz bardziej zaostrzane normy sanitarne.

W czerwcu ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że Beskidzkie Centrum Onkologii otrzymało dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, w wysokości 76 mln zł. Koszt całej rozbudowy szacowany był na 101 mln zł. W sierpniu ubiegłego roku bielski Ratusz ogłosił przetarg, na wyłonienie wykonawcy rozbudowy.

 Jest wykonawca

Po wielu miesiącach i kilkukrotnym przekładaniu terminu składania ofert wybrano wykonawcę. Zostało nim konsorcjum firm, zarejestrowane w miejscowości Jacewo, podejmujące się wykonania prac za 73,2 mln zł.

 Nie tylko pawilon

Według założeń przetargu ma powstać budynek pięciopiętrowy. Położony będzie za obecnie stojącym i połączony z nim łącznikiem. Parter pomieści izbę przyjęć, tomografię komputerową i pracownię z rentgenem. Na dwóch kolejnych kondygnacjach planowane są sale z łóżkami dla pacjentów. Nowoczesny blok operacyjny będzie się mieścił na czwartym piętrze. Co ciekawe, zaplanowano też stworzenie zbiornika z rezerwuarem wody. Wybrane konsorcjum ma też wykonać podjazdy, przebudować szpitalne drogi i wyremontować ogrodzenie. Prace zaplanowane są na dwa lata.

Udostępnij

12
+12
0
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę