Problemy pasażerów MZK w Bielsku-Białej? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Radny Bielska-Białej, Tomasz Wawak, w trosce o pasażerów MZK Bielsko-Biała, wydał zgłosił interpelację. Jaką odpowiedź otrzymał od prezydenta miasta?

MZK Bielsko

Największym problemem dla pasażerów był brak klimatyzacji na długich i obleganych trasach, przy paradoksalnie klimatyzowanych autobusach na krótszych odcinkach. Wiaty przystankowe także są do poprawki - nieprzepuszczający światła słonecznego materiał, w którym brak otworów, zmusza pasażerów do oczekiwania na zewnątrz przystanku. Na liniach do Hałcnowa autobusy jeżdżą “chmarami”, po czym następuje dłuższa przerwa. Wszystkie te sytuacje zniechęcają do korzystania z komunikacji miejskiej, zmuszając mieszkańców do poruszania się samochodami.

Co na to prezydent, a raczej jego zastępca?

Przemysław Kamiński, z upoważnienia prezydenta tłumaczy, że ze względu na trwającą inwestycję drogową na ul. Krakowskiej i zmianę ruchu, autobusy przejeżdżają trasą objazdową ulicami Tadeusza Romanowicza i Kazimierza Wielkiego. Występujące tam nachylenie terenu uniemożliwia jazdę standardowym pojazdom komunikacji miejskiej.

W sprawie wiat, wiceprezydent wypowiada się tak:

“Wiaty przystankowe znajdują się w ścisłym centrum miasta, a ich wygląd ma kapitalne znaczenie dla całej spójnej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej. Takie rozwiązania zostały zaakceptowane przez plastyka miejskiego i po rekomendacji przez Prezydenta Miasta.”

Co do linii obsługujących tereny Hałcnowa rozmowy już były. Większych zmian na razie nie będzie, ale przygotowywany jest plan nowej siatki połączeń komunikacyjnych.

Oprac. MG.

Udostępnij

3
+1
2

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę