Sytuacja w Czernichowie - jest zawiadomienie do prokuratury - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W ubiegłym tygodniu na Żywiecczyźnie wiele uwagi poświęcone było gminie Czernichów. W trudnej sytuacji znaleźli się pensjonariusze Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem”. Jak sytuacja wygląda obecnie?

ad finem ratownictwo medyczne

Według niedzielnych danych sanepidu w gminie Czernichów zakażenie wirusem SARS COV2 zakażonych było 29 osób. W ośrodku "Ad-Finem" wynik dodatni dotyczył 22 osób, ujemny 156 pacjentów. Sobotnia relacja ratowników medycznych z działań w tym ośrodku wygląda następująco:

...Powrót o godz. 3 rano, ponad 9 godzin wyłączenia zespołu z dostępności w pozostałym rejonie operacyjnym żywiecczyzny. Chaos. Konsultowanie pacjentów. Personel, w części zakażony, robi co może. W ośrodku nie ma lekarza. Pensjonariusze wymagają nadzoru lekarskiego, obsadę pielęgniarek i opiekunów należy wzmocnić. Osoby, które nie dają rady już pracować trzeba zastąpić innymi. TO TRZEBA ORGANIZOWAĆ. Nie da się prawie 200 schorowanych pacjentów wywieźć do innych szpitali. Trzeba im zapewnić opiekę i leczenie w tej placówce. Część przebywających pacjentów jest już zdiagnozowana i zakażona. W ostatnich dniach były zgony i należy spodziewać się następnych. Tego niestety nie będzie dało się uniknąć."

Idą do sądu

Starostwo Powiatowe w Żywcu przedsięwzięło kroki prawne wobec podmiotu Inter.Med. Sp. z o.o., nadzorującego ośrodek "Ad-Finem".

- 16 wspólnie w wójtem Czernichów złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu, polegającego na narażeniu życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie zdrowia wielu osób wirusem SARS COV2 lub szerzeniem się choroby zakaźnej, do którego mogło dojść w placówce Intermed w Czernichowie - informuje rzecznik prasowy żywieckiego starostwa Dariusz Szatanik.  

Udostępnij

7
+7
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę