Sytuacja na OIOM-ie Szpitala Wojewódzkiego - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wszystkie stanowiska Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej są od wielu dni zajęte. – Leczymy tu najcięższe przypadki niewydolności oddechowej, które występują podczas Covid 19. Mamy pacjentów z terenu całego Śląska - powiedział dr hab. n. med. Dariusz Maciejewski, ordynator oddziału. Na oddziale znajduje się 13 stanowisk wszechstronnie przygotowanych do leczenia zakażonych.

Oiom3

W placówce wprowadzono wiele zabezpieczeń, m.in. „zapory” ze specjalnych tworzyw sztucznych, aby nie dochodziło do zakażeń SARS –CoV-2 wśród personelu.

– Kilka godzin w szczelnym kombinezonie sprawia, że człowiek czuje się niewyobrażalnie zmęczony. W tak trudnych warunkach nasza kadra lekarska i pielęgniarska, wyszkolona na najwyższym poziomie, pracuje z pełnym oddaniem i poświęceniempodkreślił ordynator.

Dariusz Maciejewski, który jest również Krajowym Konsultantem w Dziedzinie Intensywnej Terapii podkreślił, że płuca pacjentów, którzy są hospitalizowani na kierowanym przez niego oddziale, są w niemal takim samym stopniu krytycznie uszkodzone i wykazują cechy ostrego zespołu niewydolności oddechowej

– To, czy przeżyją zależy od tego, na jakim etapie rozwoju niewydolności oddechowej w przebiegu Covid 19, trafili do szpitala – powiedział ordynator.

Specjalista wyjaśnił, iż mylne jest wśród wielu osób przeświadczenie, iż to „respiratory leczą ludzi”.

– Przede wszystkim chorych leczą inni ludzie. Najwyższej klasy respiratory i pozostały wysoko specjalistyczny sprzęt to narzędzia, które w rękach wyszkolonej kadry pomagają 24 godziny na dobę ratować zdrowie i życie pacjentówpowiedział Dariusz Maciejewski.

W październiku na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Wojewódzkiego trafiło osiem wysokiej klasy respiratorów. Obecnie na wszystkich 13 stanowiskach oddziału dostępne są respiratory, które mają niezbędne funkcje i oprogramowanie do leczenia wentylacyjnego każdej patologii układu oddechowego.

 

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę