Międzynarodowy Instruktor w Reptach - 2 osoba w Polsce i jedna z 200 na całym świecie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aleksandra Kucińska, fizjoterapeuta z oddziału rehabilitacji leczniczej dla osób dorosłych w stanie śpiączki w Górnośląskim Centrum Terapii "Repty" została międzynarodowym instruktorem koncepcji Bobath dla dorosłych. To druga osoba w Polsce i jedna z 200 na całym świecie z tak prestiżowym certyfikatem.

międzynarodowy instruktor w Reptach

Koncepcja Bobath jest pomocna w pracy z osobami z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Ma na celu poprawę sprawności pacjenta poprzez wsparcie i stymulowanie jego naturalnych procesów neuroplastyczności.

- Dzięki wiedzy opartej o najnowsze doniesienia naukowe oraz analizie prezentowanych przez pacjenta zachowań ruchowych możemy lepiej zrozumieć działanie systemu nerwowego, a przez to nasza terapia staje się bardziej skuteczna, specyficzna i kreatywna– mówi Aleksandra Kucińska.

Koncepcja została opracowana przez małżeństwo Berty i Karela Bobath w latach 40 XX wieku i jest stale aktualizowana i rozwijana. Na świecie organizacją zrzeszającą terapeutów i instruktorów jest IBITA, w Polsce mamy Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Bobath.

- Dla mnie niezwykle istotne jest zidentyfikowanie potencjału pacjenta a następnie znalezienie takich dróg torowania, które pozwolą mu ten potencjał rozwinąć i budować coraz to nowe umiejętności ruchowe. Ważne przy tym by zarówno pacjent, jak i terapeuta byli aktywni w czasie terapii i czerpali z niej radość i satysfakcję.

Fizjoterapeutka ze szpitala w Reptach, podkreśla, że sam proces certyfikacji był trudny. Przygotowania do egzaminu końcowego  – kursy i szkolenia trwały, aż 6 lat i wymagały umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę