Motocyklista w przejściu podziemnym - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Do 5 lat za kratami grozi 42-letniemu motocykliście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, który uciekał przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa.

Nocą na ul. Wyzwolenia w Bielsku-Białej policjanci z drogówki zauważyli motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością. Mundurowi zwrócili także uwagę, że tablica rejestracyjna zamontowana na jednośladzie była nieczytelna. Włączyli sygnały uprzywilejowania - dźwiękowe i świetlne - na które kierowca nie zareagował. Przyspieszył i zaczął uciekać. Jechał z dużą prędkością, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. W pewnym momencie kierujący wjechał w ul. 11-go Listopada, a następnie skierował się w przejście podziemne przy skrzyżowaniu z ul. Krakowską. Wjechał na schody, utracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Policjanci zatrzymali 42-latka. Nie odniósł on żadnych obrażeń ciała. Był trzeźwy. Szybko okazało się, że uciekał, gdyż jego motocykl nie był zarejestrowany. W jednośladzie sprawca zamontował tablicę rejestracyjną z innego pojazdu, którą celowo wygiął w taki sposób, aby uniemożliwić jej odczytanie. Dodatkowo starosta wydał decyzję o cofnięciu mu uprawnień do kierowania pojazdami. Jednocześnie w motocyklu uszkodzona była stacyjka. Policjanci sprawdzają teraz źródło pochodzenia motoru, a w szczególności, czy nie podchodzi on z kradzieży.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej kierującemu grozi do 5 lat za kratami. Odpowie także za liczne wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

Zdjęcia: KMP Bielsko-Biała/B. Sidorczuk „Bielskie drogi”

Udostępnij

2
+1
1
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę