Domniemany sprawca złapany. Organizowana jest pomoc - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali dzisiaj 61-letniego bielszczanina, który jest podejrzewany o podpalenie kamienicy w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej. Był pijany.

podpalacz2

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17.00. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 15 mieszkańców ewakuowało się z budynku zanim ogień rozprzestrzenił się na poszczególne kondygnacje. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy. W wyniku zdarzenia budynek najprawdopodobniej nie będzie się nadawał do dalszego zamieszkania. Decyzję tę podejmie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zabezpieczała ślady, zbierając materiał dowodowy. Przeprowadzano szerokie czynności celem wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

Równolegle do czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia, podejmowane były działania dochodzeniowo-śledcze oraz operacyjne, zmierzające do ustalenia przyczyn pożaru i osób odpowiedzialnych za jego wywołanie. Dzisiaj przed południem policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali 61-letniego bielszczanina, podejrzewanego o zaprószenie ognia w kamienicy. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Szybka pomoc

Mieszkańcy kamienicy w kilka godzin stracili dorobek życia, a być może też dach nad głową. Wszyscy mieli zapewniony nocleg w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Dziś prezentowane im były lokale komunalne, w których będą mogli zamieszkać. Wsparcie organizuje również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Urząd Miejski obiecuje pomoc finansową.

To jeszcze nie wszystko. Za pośrednictwem portalu zrzutka.pl organizowana jest zbiórka 20 tys. zł na rzecz pogorzelców z ul. Cieszyńskiej. Wpłaty można dokonać TUTAJ.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę