Nietrzeźwy przed sądem i jazda za renaultem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Mundurowi często udowadniają, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W ostatnim czasie dwukrotnie na Żywiecczyźnie interweniowali „po godzinach” lub będąc w innych sprawach, funkcjonariusze z powiatu bielskiego.

Policja ogolna nast 2

Asp.szt. Marek Stasica – zastępca naczelnika wydziału kryminalnego w czechowickim komisariacie, w drodze na wesele swojej siostry zatrzymał nietrzeźwego kierowcę renaulta, który miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.Do zdarzenia doszło wieczorem w Tresnej na ul. Spacerowej. Policjant jechał na wesele swojej siostry. W pewnym momencie zauważył kierowcę Renaulta, który wykonywał niekontrolowane manewry. Sprawca ignorował wszelkie przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Omal nie wjechał w samochód stróża prawa. Policjant natychmiast poinformował o tym dyżurnego w Żywcu, a sam zaczął jechać za samochodem sprawcy. Dzięki temu policjanci z żywieckiej drogówki bardzo szybko namierzyli, gdzie znajduje się Renault. Już po chwili sprawca był w rękach mundurowych. Za kierownicą siedział 69-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Drugi przypadek również związany był z jazdą „na podwójnym gazie”. W poniedziałek około godz. 10.00 policjanci z samodzielnego pododdziału prewencji z Bielska – Białej przyjechali do żywieckiego sądu, jako świadkowie w jednej ze spraw. Gdy podjechali pod budynek zauważyli podjeżdżającego tam volksagena Sposób w jaki kierowca zaparkował zainteresował policjantów. Gdy podeszli do mężczyzny ich podejrzenia okazały się słuszne, bowiem wyczuli od niego alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. Jak ustalili był to 29-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Grozi mu podobna kara jak w pierwszym przypadku, 2 lata więzienia.

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę