"Bejsbole" i kastety w ruchu - sprawcy zatrzymani - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Rozboju dokonali obywatele Ukrainy, okradając swojego rodaka. Rzekomo rozpowszechniał nieprawdziwe i informacje.

Policja kajdanki bez zy

Do zdarzenia doszło w przedświątecznym tygodniu. Do 30-letniego obywatela Ukrainy przyjechali dwaj inni obywatele tego kraju. Mężczyźni znali się z hotelu pracowniczego, w którym kiedyś razem mieszkali. Wywabili go na ulicę niedaleko miejsca, w którym mieszkał i napadli. 30-latek został kilka razy uderzony kijem bejsbolowym, a następnie grożąc mu dalszą przemocą zażądali od niego 3 tysięcy złotych. Mężczyzna nie był im nic winien, a na pytanie dlaczego ma im płacić dowiedział się, że jest to kara za rzekome nieprawdziwe informacje, które na ich temat rozpowiadał. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie i zdrowie zgodził się przekazać im pieniądze. Z bankomatu wypłacił tysiąc złotych, który odebrali mu napastnicy. Ponieważ ta kwota ich nie zadowoliła, zażądali od niego złotego łańcuszka, który miał założony na szyi. Bezbronny 30-latek dał im wszystko czego żądali.

Kiedy sprawcy odjechali pokrzywdzony zawiadomił Policję. Sprawą zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Policjanci ustalili, gdzie mogą ukrywać się sprawcy. Pierwszy z nich został zatrzymany tego samego dnia, a kolejny już następnego poranka. Kryminalni zebrali niezbędne dowody, dzięki którym prokurator zajmujący się sprawą mógł wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie. Sędzia rozpatrujący sprawę nie miał wątpliwości, że podejrzani powinni czekać na wyrok w izolacji. Za wymuszenie grozi im teraz do 10 lat za kratami.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę