Obcokrajowiec aresztowany za napaść z nożem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Obrażenia, jakie obywatel Ukrainy spowodował u 21-latka, swego rodaka, zagrażały życiu poszkodowanego, a groźby, które agresor kierował do swoich znajomych, były realne. 

Ukrainiec

 Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 15 września w jednej z dzielnic Bielska-Białej. W późnych godzinach wieczornych w budynku służącym jako hostel jeden z lokatorów zaatakował swojego znajomego nożem, zadając mu kilka ciosów. Groził mu i dwóm innym mieszkańcom budynku pozbawieniem życia. Powiadomiony o zdarzeniu oficer dyżurny bielskiej komendy natychmiast wysłał na miejsce patrol.

Kiedy na miejsce dotarli funkcjonariusze ogniwa patrolowego z drugiego komisariatu na zewnątrz czekał pokrzywdzony oraz jego roztrzęsieni znajomi. Sprawca interwencji przed przyjazdem mundurowych zamknął się w mieszkaniu. Policjanci wezwali na miejsce ratowników medycznych z bielskiego pogotowia ratunkowego, a sami udali się do mieszkania, gdzie obezwładnili i zatrzymali napastnika. Okazał się nim 28-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. W czasie popełniania przestępstwa był trzeźwy. Na szczęście nie zdążył wyrządzić nikomu krzywdy, chociaż obrażenia, jakie spowodował u 21-latka, także obywatela Ukrainy zagrażały jednak jego życiu, a groźby, które kierował do swoich znajomych, były realne. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej. Zebrali oni materiał dowodowy i doprowadzili obcokrajowca do prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała i gróźb karalnych.

Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował na 3 miesiące podejrzanego. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu do 15 lat za kratami, przy czym kara nie może być w takim przypadku krótsza niż 3 lata.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę