Uczniowie podstawówki uratowali mężczyznę. Nagrodził komendant - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podczas wakacji chłopcy pomogli uratować życie obcemu sobie mężczyźnie.

Bruno i Michal

Michał i Bruno to uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 22 im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. Podczas wakacyjnej przerwy stali się uczestnikami niecodziennej sytuacji. W trakcie przejażdżki rowerowej zauważyli mężczyznę, który leżał na chodniku. Nastolatkowie nie przejechali obok niego obojętnie, lecz zatrzymali się i postanowili sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Faktycznie potrzebował, okazało się bowiem, że mężczyzna dostał zawału serca. Chłopcy sprawnie wezwali pomoc oraz pozostali z nim oczekując na przybycie pogotowia ratunkowego. Gdyby nie ich reakcja życiu mężczyzny zagrażało niebezpieczeństwo. Wezwane przez nich pogotowie ratunkowe na czas pomogło poszkodowanemu.

Dzisiaj podczas uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych nastoletni bohaterowie zostali wyróżnieni przez Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztofa Herzyka. Okolicznościowy list komendanta odczytał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. sztab. Andrzej Chmiel. Szef bielskiego garnizonu podkreślił w liście adresowanym do Michała i Bruna, że nikt z nas nie ma wpływu, na to jakich zdarzeń staje się świadkiem lub uczestnikiem. Nie każdy jednak potrafi i chce zachować się tak, jak należy. Wskazał, że ich postawa jest godna wyróżnienia i naśladowania nie tylko przez ich koleżanki i kolegów, ale przez każdego człowieka.

Uczniowie oprócz listów gratulacyjnych otrzymali także upominki dedykowane kampanii realizowanej przez śląską policję pn. „Nie reagujesz – akceptujesz”. Policjanci wskazują w niej, że bezpieczeństwo publiczne to wspólne dobro, za które nie odpowiadają jedynie służby publiczne, ale każdy mieszkaniec danego regionu.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę