Groził policjantom zwolnieniem ze służby. Wcześniej agresja domowa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Mężczyzna wywołał awanturę domową ze współmieszkańcami. Kiedy przyjechał patrol, najpierw chciał uciec policjantom przez okno, a chwilę później znieważył ich i groził zwolnieniem ze służby, chcąc aby go wypuścili.

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż przed 23 w Międzyrzeczu Górnym. Policjanci zostali wezwani do awantury domowej wywołanej przez 26-latka. Nietrzeźwy agresor niszczył sprzęty domowe i wyzywał współmieszkańców. Kiedy jeden z członków rodziny starał się go uspokoić, 26-latek przeszedł do rękoczynów. Wtedy rodzina wezwała interwencję mundurowych z Jasienicy. Kiedy do mieszkania weszli policjanci, agresor podjął nieudaną próbę ucieczki przez okno. Kiedy dowiedział się, że trafi do izby wytrzeźwień, zaczął wyzywać stróży prawa, rzucając w nich niewybrednymi obelgami. Gdy dotarło do niego, że nie uniknie konsekwencji awantury, którą wywołał, zaczął grozić policjantom zwolnieniem ze służby, powołując się na znajomości w samorządzie i resorcie sprawiedliwości. Chciał zastraszyć mundurowych, aby go wypuścili, stróże prawa pozostali jednak niewzruszeni. Agresywny mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zamiast do izby wytrzeźwień trafił zaś do policyjnego aresztu.

Nazajutrz został doprowadzony do Komisariatu Policji w Jasienicy. Tam usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy w związku z podjętą przez nich wobec niego interwencją oraz stosowania bezprawnych gróźb, którymi chciał ich zmusić, aby go wypuścili wolno. Za te występki może spędzić więzieniu nawet 3 lata. Niebawem o jego dalszym losie zdecyduje bielski sąd.

Udostępnij

0
0
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę