Duży pożar w Bielowicku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czternaście zastępów straży pożarnej gasiło dzisiejszej nocy duży pożar budynku gospodarczo-produkcyjnego w Bielowicku. Na szczęście nikt nie został ranny.

Bielowicko

Dyżurny stanowiska kierowania odebrał zgłoszenie o pożarze o godz. 1:40. Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia, płonął budynek gospodarczo-produkcyjny o wielkości około 15x70m. Pożarem objęta była połowa budynku o wym. 15x35m (cześć w której przetwarzano folie). W środku znajdowało się kilka maszyn, wózek widłowy oraz gotowy produkt foliowy. W drugiej połowie budynku nie objętej pożarem, znajdował się zakład przeróbki drewna. Właściciel budynku przed przyjazdem pierwszych jednostek odciął media.

Działania zastępów polegały w pierwszej kolejności na podaniu dwóch prądów wody w obronie, aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na część, gdzie znajdował się zakład przeróbki drewna. Następnie podano trzy prądy wody na palące się maszyny.

W związku z dużą ilością materiału do przerobu foli i trudnościami z ugaszeniem ognia, podano również prąd piany ciężkiej. Dalsze działania polegały na dogaszeniu zarzewi ognia oraz rozebraniu części konstrukcji dachu przy pomocy drabiny mechanicznej.

W wyniku pożaru spaliła się hala produkcyjna wraz z maszynami do obróbki folii. Strażakom udało się uratować część budynku w której znajdował się zakład drzewny.

Działania zakończono o godz. 4:55.  Na miejscu zdarzenia, celem dozorowania pozostały zastępy OSP Wieszczęta oraz OSP Grodziec w celu kontrolowania pogorzeliska do godz 7.00. Przyczynę pożaru ustala policja. Szacunkowa wartość strat popożarowych wyniosła ok.  600 tys. zł. Udało się uratować mienie o wartości ok. 500 tys. zł.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę