Zatrzymano cmentarnego złodzieja - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach wytropili i zatrzymali 36-latka, który od kilku miesięcy okradał groby na cmentarzach powiatu bielskiego i pszczyńskiego. Łupem padały głównie mosiężne i miedziane elementy oraz zdobienia miejsc pochówku. Mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat za kratami. 

Policja kajdanki BB

Kryminalni z Czechowic-Dziedzic trafili na trop mężczyzny, który od kilku miesięcy okradał groby na nekropoliach powiatu bielskiego i pszczyńskiego. Według informacji, jakie uzyskali, wytypowany przez nich 36-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic okradał miejsca pochówku zmarłych, a jego łupem padały krzyże, wazony oraz inne elementy i zdobienia wykonane z mosiądzu, miedzi, a nawet aluminium. Sprawca, okradając groby, tym samym dewastował miejsca pochówków zmarłych, powodując za każdym razem straty od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Śledczy rozpoczęli jego poszukiwania i w poniedziałek zatrzymali zaskoczonego mężczyznę. Policyjne dochodzenie wykazało, że miał „na koncie” ponad dwadzieścia takich przestępstw, które popełnił w nekropoliach; Czechowic-Dziedzic, Pszczyny, Bestwiny, Ligoty i Bronowa.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 36-latek został doprowadzony do pszczyńskiej prokuratury, gdzie usłyszał 21 zarzutów ograbienia miejsc pochówku zmarłych. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem. Ponieważ czechowiczanin był w przeszłości karany za podobne przestępstwa, jako recydywista, musi liczyć się z surowszym potraktowaniem go przez sąd, który niebawem zadecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę