Długi weekend na drogach. Wypadki, kolizje i nietrzeźwi za kółkiem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących po Żywiecczyźnie lub tranzytem przez nią w trakcie minionego długiego weekendu. Pod względem zdarzeń drogowych możemy uznać, że przebiegł bezpiecznie. Od czwartku do niedzieli odnotowaliśmy 11 wypadków drogowych, w których rannych zostało 11 osób. Na szczęście nikt nie zginął. Ponadto mundurowi Śląskiej Policji zatrzymali 140 nietrzeźwych kierujących.

shutterstock 2032045628

Od czwartku do niedzieli wiele osób skorzystało z możliwości bliższych lub dalszych wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżnych już od środy czuwała większa liczba policyjnych patroli. Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

- Patrząc na liczbę zdarzeń drogowych w ciągu minionych 4 dni, długi weekend możemy uznać za spokojny. W 11 odnotowanych wypadkach drogowych nikt nie zginął, a11 osób zostało rannych. Obsłużyliśmy także 375 kolizji. Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po alkoholu. W sumie ujawniliśmy ich aż 140, co daje średnio aż 35 pijanych kierujących każdego dnia…Na terenie Żywiecczyzny długi weekend również można uznać za spokojny. Przez ten czas odnotowaliśmy 16 kolizji, nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci z ruchu wyeliminowali 6 nietrzeźwych kierowców. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących - alarmują policjanci z żywieckiej Komendy Powiatowej Policji.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę