Śmieci pod Ratusz? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zapowiada się odpowiedź bielszczan na zamieszanie, związane z nowymi zasadami segregacji śmieci.

Suez smieci

Na Facebooku można znaleźć planowane wydarzenie pod hasłem: „Śmieci w Ratuszu - przynieś pod Ratusz”.

„Ratusz olewa mieszkańców w sprawie wywozu śmieci. Pobierają opłaty za śmieci, a ich nie odbierają!. Każą nam segregować, a ze śmieciarki wszystko wyrzucane jest na jedną kupę, to jest oszustwo.!!! Dość! czas przynieść śmieci pod ratusz !”- głosi opis do wydarzenia, zaplanowanego na czwartek 23 sierpnia w godz. 18.00-19.00, oczywiście ul. Ratuszowa 1. Polegać man tym, że każdy uczestnik przyniesie pod siedzibę Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej worek ze śmieciami. Do tej pory na faceboooku uczestnictwo zdeklarowały 183 osoby, a 827 jest zainteresowanych.

Manifestacja ta najprawdopodobniej nie została  zgłoszona do Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

SUEZ nie daje rady. Brak kierowców?

 Nowe zasady segregacji i odbioru śmieci obowiązują od 1 lipca. Segreguje się śmieci na następujące sekcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, odpady ulegające biodegradacji, pozostałości po segregowaniu. Takie same zasady obowiązują w całej Polsce. Prezydent Jacek Krywult był im przeciwny. Od początku bielszczanie narzekają na SUEZ, firmę która zajmuje się wywozem odpadów z terenu Bielska-Białej. Kontenery są przepełnione, przy upalnej pogodzie śmieci gniją, a firma nie nadążą z ich odbiorem. Urzędnicy twierdzą, że przyczyną poślizgów jest nie tylko nowy regulamin, ale też kłopoty firmy z zatrudnieniem kierowców. W efekcie SUEZ ogłasza odbiory śmieci nawet w niedzielę.

 

Udostępnij

5
+4
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę