Dzień Seniora w ZUS - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Porady, jak nie dać się oszukać, wspomnienia powstańca, część artystyczna, to główne akcenty programu tego dnia.

seniors-on-computer

W piątek 26 października, w godz. od 10.00 do 14.00, w sali NOT w Bielsku-Białej odbędzie się Dzień Seniora z ZUS pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie”. Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

- Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest bezpieczeństwo i świadomość prawna osób starszych. Wielu seniorów pada ofiarą przestępstw takich jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w porozumieniu z innymi instytucjami, m.in. z policją, aktywnie działa w celu podniesienia świadomości osób starszych w zakresie bezpieczeństwa - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Podczas Dnia Seniora, oprócz informacji jak nie dać się oszukać, zmanipulować, będzie można wysłuchać na temat udzielania pierwszej pomocy. O zmianach w rentach i sposobach podwyższenia emerytury opowie ekspert z ZUS. Na zakończenie części wykładowej swoimi wspomnieniami z Powstania Warszawskiego podzieli się doc. dr inż. Andrzej Kowalski – emerytowany wykładowcy ATH.

Organizatorzy zadbali także o artystyczną stronę tego przedsięwzięcia. W programie przygotowanym przez Akademię Seniora są przedstawienie teatralne, pokaz tańca i monolog aktora Zbigniewa Grzesiaka. Seniorzy biorący udział w wydarzeniu będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania wzroku i uzyskania bonu zniżkowego na zakup okularów.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono przedstawicieli instytucji i organizacji z Bielska-Białej działających na rzecz seniorów.

- To niebywała okazja, by w jednym miejscu uzyskać informację z tak różnych obszarów, dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z punktów informacyjnych - dodaje rzeczniczka.

Dla uczestników Dnia Seniora przygotowano ciekawe materiały informacyjne oraz gadżety.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń na stronie www.zus.pl/senior

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę