On znalazł pieniądze w kurtce, a czy Policja ich właściciela? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zgłosiło się wielu rzekomych właścicieli pieniędzy, ale nie potrafili podać szczegółów. 

Banknoty 4

 O sprawie informowaliśmy 2 stycznia br. Pewien mężczyzna znalazł w nabywanej w sklepie z używaną odzieżą, w Żywcu przy ul. Dworcowej plik pieniędzy, których ilość żywiecka komenda określiła jako: "znaczna, powyżej 1 tys. zł". Policja, gdyż znalazca uczciwie dostarczył pieniądze na komendę i zaczęło się poszukiwanie właściciela, co do ustalenia którego mundurowi mieli jakiś pomysł, gdyż obok banknotów były też odręczne notatki. 

Tak się jednak nie stało i pieniądze znalazły się w Biurze Rzeczy Znalezionych. Kwota wciąż nie jest podana, gdyż prawowity właściciel pieniędzy jeszcze może się po nie zgłosić i to on będzie musiał określić, ile ich zgubił, by udowodnić, że do niego należą. 10 stycznia policja przekazała do biura rzeczy znalezionych i pieniądze, i dane znalazcy. Jak powiedział portalowi TVN24 rzecznik prasowy żywieckiego starostwa Dariusz Szatanik, zgodnie z przepisami, jeśli w ciągu dwóch lat nikt się po nie nie zgłosi, pieniądze pomniejszone o koszty ogłoszeń będą się należały znalazcy.

Rzecznik żywieckiej Policji Mirosława Piątek dodaje natomiast, że po informacji w mediach po pieniądze zgłosiło się wiele osób telefonicznie i mailowo, ale odpadali przy pytaniach o kwotę lub wygląd kurtki. 

Informacje na temat Biura Rzeczy Znalezionych i tego, co się w nim znajduje, dostępne są TUTAJ. Może jednak czyta nas właściciel omawianej "znaczącej kwoty"?

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę