Spacer przeciwko granicy - legalny - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Organizatorzy informują, że w Cieszynie planowany jest protest z zachowaniem wymogów prawa i bezpieczeństwa. Dotyczyć ma negatywnych konsekwencji gospodarczych zamknięcia granic, dla mieszkańców pasa przygranicznego z Czechami.

kontrola graniczna

 "Chcemy wyrazić swój sprzeciw poza narodowymi podziałami, nie tylko dla nas samych ale dla większości osób, która jest w obecnej sytuacji, bo nie tylko my przygraniczni pracownicy zostaliśmy bez pracy ale reszta Cieszyna także! Rząd nas ma nas gdzieś, mamy siedzieć w domu i czekać aż nam pomogą? Do tej pory nie zrobili nic żeby to zrobić,ja już np mam dość bo żyć trzeba ale za co,skoro pracy i pomocy nie ma żadnej ze strony rządu...trzeba się skrzyknąć i powiedzieć takiemu NIE podziałowi Cieszyna. Udostępnijcie wydarzenie, niech wszyscy to usłyszą i wesprą! Domagamy się:
1. Zniesienia kwarantanny dla pracowników transgranicznych,
2. umożliwienia przekazywania towarów przez granicę bez jej przekraczania,
3. Wskazanie konkretnej daty planowanego otwarcia granicy." - precyzują swoje postulaty organizatorzy, którzy chcą na tym etapie pozostać anonimowi, a informacja na temat protestu rozpowszechniana jest za pośrednictwem portali społecznościowych.

Na czym będzie polegał protest?

"Chcemy zwrócić na nas uwagę, Warszawa nie zna naszych problemów.
Dlatego też w sobotę 25 kwietnia w godzinach wczesnopopołudniowych idźcie na spacer po obu stronach Olzy w okolice przejść granicznych Most Przyjaźni i Most Wolności.
Nie gromadźcie się, zachowajcie bezpieczny odstęp i załóżcie maseczki na twarz. Pokażcie swoje zdanie na temat granic." - nawołują organizatorzy.

Wydarzenie na FB znajduje się pod poniższym adresem:

https://www.facebook.com/events/555273855385007/

Udostępnij

97
+90
7
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę