Pieniądze dla GOPR i WOPR. Starczy? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Województwo śląskie wsparło finansowo organizacje zajmujące się zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego w górach i nad wodą oraz związki sportowe z regionu, przeznaczając na ten cel łącznie 5,4 mln zł. Blisko pół miliona otrzymają beskidzcy ochotnicy.

GOPR

Listy intencyjne ze związkami sportowymi, GOPR-ami, WOPR-ami, aeroklubami, akademickimi związkami sportowymi, związkami sportowymi dla osób niepełnosprawnych oraz związkami interdyscyplinarnymi podpisano w Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Województwo śląskie reprezentował wicemarszałek Wojciech Kałuża.

-Województwo śląskie wspiera związki sportowe na Śląsku. Dziękujemy wam za pracę, pasję, zaangażowanie i sukcesy, które osiągacie i chcemy zwiększyć zaangażowanie finansowe w tym zakresie. Cieszę się, że WOPR-y i GOPR-y również otrzymają wsparcie, bo bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają nasz region jest dla nas niezwykle ważne – podkreślał wicemarszałek Wojciech Kałuża.

Na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach przeznaczono łącznie 500 tys. zł. GOPR – Grupa Jurajska w Kroczycach otrzyma 158 tys. zł, a GOPR – Grupa Beskidzka w Szczyrku 342 tys. zł. Na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą trafi łącznie 500 tys. zł. Beskidzkie WOPR w Bielsku Białej otrzyma 170 tys. zł, do Regionalnego WOPR w Częstochowie trafi 230 tys. zł, a Śląskie WOPR w Katowicach otrzyma 100 tys. zł.

Wsparcie trafi również do związków sportowych z regionu. Sport akademicki w obszarze upowszechniania kultury fizycznej wsparto łączną kwotą 400 tys. zł, Śląska Federacja Sportu w Katowicach otrzyma 1 mln zł na szkolenie kadry wojewódzkiej młodzików w 2020 roku i 350 tys. zł na udział w finałach Mistrzostw Polski i Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieżowych zawodników reprezentujących Województwo Śląskie. 88 tys. zł trafi w sumie do aeroklubów z naszego regionu na szkolenia w zakresie sportów lotniczych, a po 50 tys. zł do Polskiego Związku Motorowego w Katowicach i Automobilklubu Ziemi Tyskiej.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę