Bielsko-Biała na liście najbardziej zmotoryzowanych miast w Polsce - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Bielsku-Białej na 1000 mieszkańców przypada 827,6 pojazdów. Wynik ten uplasował miasto w pierwszej dziesiątce rankingu zmotoryzowanych miast w Polsce. Bielsko-Biała to drugie miasto województwa śląskiego w rankingu.

SAmochod Cepik

Eksperci rankomat.pl do przygotowania listy wzięli pod uwagę samochody osobowe, ciężarowe i motocykle zarejestrowane w 66 miastach na prawach powiatu. Wykorzystano do niej dane GUS opracowane dla każdego z trzech rodzajów pojazdów w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Miejsce na liście porównywarki jest zależne od sumy tych pojazdów przypadających na każdy tysiąc mieszkańców danego miasta. Wynik 827,6 pozwolił Bielsku-Białej na zajęcie 9. miejsca w rankingu zmotoryzowanych miast Polski. Z województwa śląskiego wyższe miejsce zajmują Katowice (928,4). Natomiast ze statystyk wynika, że najmniej zmotoryzowanym miastem regionu jest Chorzów (539,3).

Bielsko-Biała z wysokim poziomem zmotoryzowania

W Bielsku-Białej przypada 681,3 samochodów osobowych na 1000 mieszkańców. Ten wynik plasuje miasto na 10. miejscu. Wyprzedzają ją w województwie śląskim Katowice i Gliwice. Podobnie jest w przypadku ciężarówek (118,5) i motocykli (28,7). Bielsko-Biała zajmuje odpowiednio 12. i 35. miejsce. W ciężarówkach przed nią znajdują się Katowice i Tychy.

Tanie OC w Bielsku-Białej

W I kwartale 2021 r. średnia cena OC w Bielsku-Białej wyniosła 585 zł. To o 32 zł mniej od średniej dla całego kraju i 18 zł więcej od średniej wojewódzkiej. Bielsko-Biała plasuje się w połowie stawki cen OC w województwie śląskim. Więcej płacili m.in. mieszkańcy Katowic (634 zł), Świętochłowic (617 zł), Bytomia (613 zł), a mniej kierowcy z Piekar Śląskich (558 zł), Żor (540 zł), Rybnika (526 zł). Najwyższą składkę w Polsce mieli wrocławianie (841 zł).

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę