Autor z Żywiecczyzny na prestiżowej imprezie - międzynarodowych targach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W Krakowie zaczynają się największe targi książki w Polsce i jedne z najważniejszych w Europie, czyli 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W tym roku Żywiecczyzna będzie tam miała swojego przedstawiciela.

22

 Mowa o Szymonie J. Wróblu, który spotka się z czytelnikami w sobotę i niedzielę. Szymon na targach będzie promować swoją ostatnią książkę "Ojciec, czyli o Pieronku". Powstała ona na bazie filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem, a uzupełniona została o dodatkowe rozmowy, m.in. z Januszem Gajosem, ks. Adamem Bonieckim, Jackiem Żakowskim, Jerzym Owsiakiem, prof. Tadeuszem Gadaczem, Moniką Olejnik, czy prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim. Początkiem tego roku książka trafiła na listę bestslerów Empiku.

 - Rok temu na Targach w Krakowie byliśmy razem z Biskupem Pieronkiem. Najpierw tradycyjnie wypiliśmy czarną kawę z miodem, a potem pojechaliśmy rozmawiać o ksiażce. Był w doskonałej formie i nigdy nie spodziewałbym się, że za rok będę musiał sam jechać w to samo miejsce. Więc te dwa spotkania na tegorocznych targach, będą miały dla mnie wyjątkowy charakter.- mówi Szymon J. Wróbel i dodaje - Cieszę się że współpraca z wydawnictwem układa się bardzo dobrze. Teraz powoli kończę pracę nad materiałem do nowej książki, ale wspomnienia z Biskupem są dla mnie cały czas żywe. Bardzo go dzisiaj brakuje.

 O Targach:

Każdego dnia liczba pisarzy, którzy w dniach 24-27 października odwiedzą Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków wzrasta. Setki wydawców, ponad 1000 godzin programu towarzyszącego – tak zapowiadają się 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®. Nadchodząca edycja to również gorące premiery oraz bogaty program towarzyszący: warsztaty, wystawy, dyskusje. Czas rozpocząć odliczanie do jednego z najważniejszych wydarzeń literackich w Polsce.

 Największa księgarnia w Polsce

Targi adresowane są do wszystkich, którzy kochają literaturę. Większość rozmów o książkach zaczyna się od pytania - a Ty co lubisz czytać? Kryminały, fantastykę, a może poezję? Na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie® każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem na setkach stoisk wystawcy zaprezentują książki różnych gatunków. Jedno jest pewne - EXPO Kraków na 4 jesienne dni zamieni się w największą księgarnię w Polsce, w której zapach druku połączy się z zapachem świeżo zaparzonej kawy - warto ją wypić, aby wzmocnić się przed kolejnymi punktami bogatego programu towarzyszącego.

Z książki:

- Kościół, ten, który reprezentuje biskup Pieronek, nie jest Kościołem natarczywym, który wchodzi w życie obywateli z butami, przeciwnie, pokazuje swoje możliwości i zadaje pytanie, czy chcemy do niego dołączyć. Jeżeli nie chcesz być z nami – dziękuję.- Jerzy Owsiak

- Proces demokratyczny był bardzo kruchy, bardzo dużo słów można było wypowiedzieć ze skutkiem katastrofalnym, a biskup Tadeusz Pieronek, reprezentując dogmatyczną instytucję przez swoje niedogmatyczne myślenie, potrafił zbudować niedogmatyczny język dialogu Kościoła. Bez trudu potrafię sobie wyobrazić, że medialnym kontaktem episkopatu jest ksiądz Międlar i mamy wojnę domową, a byliśmy bardzo blisko takich zjawisk.- Jacek Żakowski

- Biskup Pieronek to nie jest taki góralski zakapior, raczej góralski gazda, tak jak mówiłem – człowiek dialogu. Do dzisiaj mu ta cecha została i uważam, że jest to jego wielka zaleta.-Prezydent Aleksander Kwaśniewski

- Myślę, że młodzi ludzie są szczególnie wyczuleni na fałsz. W teatrze, który dla wielu jest sztuką udawania, czy nawet wprost udawaniem, domagają się prawdy i trzeba to traktować bardzo poważnie, bo jeśli trafią na jakiś rodzaj oszustwa, pójdą szukać prawdy gdzie indziej.-Janusz Gajos

Udostępnij

4
+2
2
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę