Śliwa, Skowrońska, Gruszka z fundacją Błaszczykowskiego - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Złotka dla Fundacji Kuby” to nazwa tegorocznej imprezy charytatywnej, będącej swego rodzaju pokłosiem zeszłorocznego pobytu Kuby Błaszczykowskiego na Żywiecczyźnie. Na czym będzie polegać?

Blaszcyzkowski 2

Do akcji postanowiły włączyć się nasze siatkarskie „złotka”, czyli mistrzynie Europy w tej dyscyplinie z lat 2003 i 2005. W połowie maja odbędą się imprezy z ich udziałem - w Radziechowach i Twardorzeczce. Swój udział zapowiedziała Magdalena Śliwa. To nie tylko dwukrotna mistrzyni Europy, ale też rekordzistka pod względem ilości występów w siatkarskiej kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce. Na swoim koncie ma 359 meczów w kadrze. W swojej bogatej karierze występowała grała m. in w BKS Bielsko-Biała. Kogo jeszcze spośród siatkarek będzie można zobaczyć?

- Wiele dziewczyn niedawno zostało mamami, więc siłą rzeczy one nie dadzą rady. Ale swój udział zapowiedziały: Małgorzata Niemczyk, Kasia Skowrońska, Milena Rosner, Asia Mirek, czyli dziewczyny, które wtedy stanowiły trzon reprezentacji – powiedziała goszcząca w Żywcu Magdalena Śliwa.

Sportsmenki odbędą spotkania z dziećmi, a także zagrają w meczu siatkarskim, w którym wystąpią też przyjaciele Fundacji Ludzki Gest Kuby Błaszczykowskiego: Janusz Bułkowski, Piotr Gruszka, czy członkowie Kabaretu Łowcy.B. Dokładny skład będzie znany kilka dni przed wydarzeniem. Celem imprezy, oprócz – tradycyjnie - jego wymiaru charytatywnego, jest zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, a w szczególności siatkówki.

- Chcemy, aby nasze „złotka” zmobilizowały dzieci do tej gry. Młodzież, w podziękowaniu, zaprosi jej na obiad do szkolnej stołówki. W ten sposób planujemy też podtrzymać pamięć o wielkim wyczynie sportowym naszych mistrzyń – powiedział Jerzy Pawlus, trener siatkarski, laureat tytułu „Zasłużony dla Powiatu Żywieckiego”.

Wydarzenie będzie miało jednak przede wszystkim wymiar charytatywny. Oprócz zbiórek pieniędzy odbędą się też licytacje koszulek naszych złotych medalistek. Zgromadzone środki przeznaczone będą na pomoc Zuzi Błachut, uczennicy szkoły podstawowej w Twardorzeczce, która od dzieciństwa zmaga się z problemami krwi i potrzebne są środki na jej leczenie.
Organizatorzy czynią starania, aby w imprezie wieli udział skoczkowie narciarscy: Kamil Stoch i Stefan Hula. Przybycie samego Kuby Błaszczykowskiego stoi pod znakiem zapytania, z uwagi na jego przygotowania do mistrzostw świata w piłce nożnej.

Kiedy to wszystko?

„Złotka” spotkają się w naszym regionie w już w piątek 18 maja w Radziechowach. Wtedy to odbędzie się ich spotkanie z uczniami tamtejszej szkoły podstawowej. Następnego dnia natomiast, w sobotę 19 maja o godz. 18.00 na sali Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Twardorzeczce odbędzie się mecz siatkarski z udziałem mistrzyń i przyjaciół Fundacji Kuby Błaszczykowskiego.

 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę