Dziecięcy mistrz świata z Bystrej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Małysz, Stoch, Żyła - to z nich najmłodsi polscy skoczkowie biorą przykład. Kto aspiruje do tego, by usiąść razem z nimi na belce startowej?

Kacper Tomasiak z Bystrej wygrał w miniony weekend zawody FIS Schüler Grand Prix w niemieckim Ruhpolding, które uznawane są za nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w skokach narciarskich. Osiągnął to dzięki dwóm skokom na odległość 45 oraz 43 m. Razem z Polakiem na podium stanęli Kamar Vagul i Moritz Terei.

To nie wszystko, ponieważ starsza drużyna była trzecia w zawodach drużynowych, a natomiast młodsi skoczkowie narciarscy byli najlepsi w konkursie drużyn mieszanych. 

“Polska reprezentacja”

W nieoficjalnych zawodach wystąpiło 6 młodych Polaków: 

Kacper Tomasiak (LKS Klimczok Bystra), Tymoteusz Dyduch (LKS Klimczok Bystra), Mikołaj Wantulok (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Michał Obtułowicz (KS Eve-nement Zakopane), Tymoteusz Cienciała (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Łukasz Łukaszczyk (TS Wisła Zakopane).

Oprac. MG.

Udostępnij

7
+7
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę