Następny skoczek z Beskidów odstawia narty - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

To trzeci taki przypadek w ostatnich miesiącach.

Dominik Kastelik

Jak informuje portal Skijumping, kolejny młody skoczek narciarski z Żywiecczyzny zawiesza karierę sportową. Jest nim Dominik Kastelik. To 21-latek z Gilowic, niedawny członek polskiej kadry młodzieżowej i uczestnik MŚJ 2017. Reprezentował wcześniej Olimpijczyka Gilowice, a potem Sokół Szczyrk. Kastelik w mediach społecznościowych przekazał, że obecnie jest pracownikiem kopalni PG Silesia. Wygląda więc na to, że młoda nadzieja polskich skoków odstawiła narty w kąt.

 Reprymenda od mistrza

 Skijumping przypomina, że start Kastelika w MŚJ 2017 nie był zbyt udany. Znany po nich był przede wszystkim z tego, że zawalił sobie i kolegom zawody drużynowe na tych mistrzostwach. |Zdecydowanie skrytykował go wówczas Adam Małysz, który już wtedy był dyrektorem koordynatorem ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Kastelik na zawodach pokazał się dopiero po roku, zajmując drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem.

 Stały problem – finanse

Już przy okazji tych zawodów Dominik Kastelik zwierzał się z tego, że życie skoczka narciarskiego, który znajduje się poza Kadra A nie jest proste. Pracował wówczas zarobkowo jako mechanik, co powodowało, że ciężko było mu stosować sportową dietę, a w konsekwencji utrzymać wagę. Wpływ na porzucenie kariery mogły mieć więc kwestie materialne. Niedawno z tych właśnie powodów narciarstwo porzucili dwaj inni skoczkowie z Gilowic: Krzysztof Biegun i Przemysław Kantyka.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę