"Miasto Światła" - już dziś pokaz iluminacji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Na dwie godziny rozświetli się Park Włókniarzy. To efekt prowadzonego programu i wysokiego miejsca Bielska w rankingu Polskich Miast Zrównoważonych. 

W Bielsku-Białej realizowany jest projekt „Miasto Światła”. Jego celem jest zaprojektowanie wzorcowego programu rewitalizacji za pomocą światła. Jako miejsce realizacji projektu został wybrany Park Włókniarzy, a do udziału w tym przedsięwzięciu poza urzędnikami zostali zaproszeni także przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Pierwszym etapem projektu „Miasto Światła” był tzw. „spacer badawczy”. Wykorzystanie odpowiedniego oświetlenia, zwiększa poczucie atrakcyjności miejsca oraz sprzyja wchodzeniu w interakcje z przestrzenią publiczną. Co więcej, dobrze oświetlona przestrzeń wpływa na poczucie bezpieczeństwa oraz komfort mieszkańców. Wnioski i uwagi ze spaceru zostaną wykorzystane podczas warsztatów projektowania modelowego oświetlenia dla Parku Włókniarzy.

Pierwsze próby stworzonych rozwiązań będzie można zobaczyć podczas pokazu iluminacji 5 października. W parku zostanie zamontowany specjalny sprzęt oświetleniowy, a o godz. 20.00 rozpocznie się pokaz, który potrwa do godz. 22.00.

Realizacja projektu to efekt zdobycia przez nasze miasto szóstego miejsca w rankingu Polskich Miast Zrównoważonych, zorganizowanego przez globalną spółkę Arcadis (przypominamy, że wyniki rankingu ogłoszono 21 marca 2018 r. Bielsko-Biała uzyskało jednocześnie najlepszy wynik w naszym województwie).

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę