Powiat bielski - wybory w gminach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Za nami większość rozstrzygnięć. W czterech gminach kandydowała do funkcji wójta tylko jedna osoba. 

Urna wyborcza 22

Gmina Bestwina – na wójta kandydował tylko Artur Beniowski. Został nim po I turze, uzyskując 81,34% głosów poparcia.

Gmina Buczkowice – wójtem, już w I turze, wybrany został Józef Caputa – 59,65% głosów. Na Jadwigę Górną oddano 40,35% głosów.

Gmina Jasienica – w minioną niedzielę na wójta wybrany został dotychczasowy włodarz Jasienicy, Janusz Pierzyna. Poparcia udzieliło mu 82,29% głosujących.

Gmina Jaworze – na kolejną kadencję wybrano dotychczasowego wójta, również jedynego kandydata. Radosław Ostałkiewicz uzyskał wynik 93,42% głosów na „tak”.

Gmina Kozy – mieszkańców i kandydatów czeka II tura wyborów wójta. W niedzielę Jacek Kaliński uzyskał 44,58% głosów, a Krzysztof Fiałkowski 40,06% poparcia. Na trzeciego kandydata Piotra Wojtusiaka, oddano 15,36% głosów.

Gmina Porąbka – już w I turze mieszkańcy wybrali na wójta Pawła Zemanka, udzielając mu 63,08% poparcia. Marta Tylza – Janosz uzyskała 36,92% głosów na swoją korzyść.

Gmina Wilamowice – w I turze wójtem wybrany został Marian Trela, który był jedynym kandydatem i uzyskał 75,38% głosów na swoją korzyść.

Gmina Wilkowice – w II turze wyborów na wójta zmierzą się: Janusz Zemanek – 47,16% poparcia w minioną niedzielę i Marek Rączka – 38,16%. Trzeci z kandydatów, Anita Błachut, otrzymała 14,69% głosów.

Udostępnij

3
+3
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę