Alkomat z Mrożkiem w tle - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Hucznie na komisariacie, czyli jak pozorna codzienność może okazać się wyjątkową.

Komisariat jasienica

 „6 grudnia 2018 r. o godz. 10.00 w Komisariacie Policji w Jasienicy przy ul. Zdrowotnej 1401 odbędzie się uroczyste przekazanie nowo zakupionego urządzenia do samodzielnego badania stanu trzeźwości.” - głosi informacja Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

To niewątpliwie ważne i przydatne urządzenie. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. 

Zwraca jednak uwagę fakt, że Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej i Wójt Gminy Jaworze stawią się na aż uroczyste przekazanie sprzętu, kosztował…. 3 tys. zł. W wydarzeniu weźmie również udział Komendant Komisariatu Policji w Jasienicy podinsp. Mariusz Mrożek, a wszystko to odbędzie się dzień po rocznicy śmierci Stanisława Barei. Odnośnie tego ostatniego nierzadko twierdzi się, że dziś miałby niemniej, a może i więcej inspiracji do swoich filmów i seriali, niż w epoce, w której tworzył.

Tego typu szumne otwarcia i przekazania, jak powyżej, nie są ostatnio rzadkością. Pisaliśmy o „otwarciu” chodnika w Ślemieniu. Poseł, wicewojewoda, starosta,radni i wójt przecinali wstęgę na początku traktu o długości…. 1,1 km.

Urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości posiada też Straż Miejska w Żywcu. Tak samo jak to w Jaworzu, udostępniane jest przez całą dobę. Dziś strażnicy miejscy nie kojarzą już dokładnie kiedy zostało zainstalowane (około 1,5 roku). Specjalnymi plakatami przypominającymi zachęcają do korzystania z niego, usytuowanego w centrum miasta.

Można się zastanawiać nad sensem alkomatu na Komisariacie w Jasienicy, bo żeby z niego skorzystać, trzeba będzie tam... przyjść lub przyjechać. To nie centrum tłocznego miasta.

Udostępnij

5
+4
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę