Śniegowy paraliż. Wójt prosi wojewodę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś rano informowaliśmy o niemożliwości dojazdu do wielu przysiółków w okolicach Ujsół. Problemy zgłaszają też inne gminy.

Aktywna Rajcza

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Rajcza ukazało się pismo jej wójta Zbigniewa Paciorka, skierowane do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Sląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Włodarz Rajczy informuje w nim o wyczerpywaniu się możliwości gminy, jak chodzi o usuwanie nadmiarów śniegu i utrzymywanie przejezdności lokalnych dróg. Część przysiółków sołectw: Zwardoń,Rycerka Górna i Sól już teraz odcięta jest od dróg głównych. „W związku z tym istnieje konieczność uruchomienia środków z rezerwy kryzysowej na pokrycie kosztów używanego sprzętu oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Jeśli w najbliższym czasie sytuacja nie ulegnie poprawie, wójt gminy Rajcza wystąpi z wnioskiem o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej” - napisał Zbigniew Paciorek.

 Leki quadem

Czy jest szansa na dodatkowe środki i co Urząd Wojewódzki robi w tej sprawie?

- Do Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pismo z Urzędu Gminy Rajcza jeszcze nie dotarło. Wiemy na razie o sytuacji w gminie Ujsoły. Wojewoda wysłał tam dodatkowy sprzęt. Z przysiółkami niedostępnymi samochodem jest kontakt telefoniczny, a w razie konieczności żywność lub leki dostarczane są przez lokalne OSP lub GOPR, quadami lub w inny sposób. Było już kilka takich sytuacji. Na razie trudno jest cokolwiek innego robić, gdyż śnieg wciąż pada i tworzą się zaspy nawiewowe. Kluczowa i przełomowa będzie dzisiejsza noc, zapowiadane są kolejne opady – powiedziała Alina Kucharzewska, rzecznik Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

 I jeszcze…

W związku z zapowiadanymi opadami śniegu, problemy z przejezdnością lokalnych dróg ogłosiła też gmina Milówka. Wykaz dróg o dużym stopniu ryzyka zamieszczamy poniżej. Wójt Robert Piętka zwraca się z prośbą o nie pozostawianie samochodów oraz kubłów na odpady w  poboczach dróg ponieważ uniemożliwia to skuteczne przeprowadzanie odśnieżania.

Po ustabilizowaniu się pogody, wszystkie drogi przywracane będą sukcesywnie do przejezdności.

Milówka:

- Aleja Dobrej Matki – Rokitniok;

- Kolonia Prusów – całość;

- Sucha Góra;

- Leski;

- Koniów;

- rejon powyżej Kolonii Kępki.

  1. Kamesznica:

- Kolonia Wojtasówka;

- Walaśne;

- ul. Janoska;

- ul. Bukowa;

- ul. Leśna;

- ul. Kuboski (Do Cypla);

- ul. Pod Jabłonie;

- Kolonia Fajkówka – całość;

- ul. Bźniok.

  1. Laliki:

- wszystkie drogi gminne w tym stara droga krajowa DK69.

  1. Nieledwia:

- Chromiczaki;

- Urbanki;

- Madejka;

- Pietraszka  - całość;

- Tarliczne;

- Kaczmarze.

  1. Szare:

- Pawliczne;

- Suche;

- Krutaki.

Udostępnij

0
-8
8
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę