Ruszył autobus z Korbielowa do stacji PKP w Jeleśni - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Od tegorocznych ferii zimowych rozpoczęły się kursy autobusu skomunikowanego na stacji kolejowej Jeleśnia z pociągiem InterCity „Oscypek” kursującego na trasie Warszawa – Zakopane i Zakopane – Warszawa oraz z pociągiem Kolei Śląskich „Ornak”.

Kolej zima Oscypek

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka” Gmina Jeleśnia zdecydowała się na uruchomienie autobusu, który będzie kursował pomiędzy stacją PKP w Jeleśni a Korbielowem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, postulowanemu przez „Kolej Beskidzką” pasażerowie pociągów PKP Intercity oraz Kolei Śląskich będą mogli szybko i wygodnie dostać się w głąb Gminy, by skorzystać z wielu atrakcji turystycznych. Ośrodek Narciarski „Pilsko” w Korbielowie był swego czasu jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w tej części kraju. Masyw Pilska i okolice oprócz tras zjazdowych i biegowych oferują wiele widokowych szlaków górskich z unikalnymi walorami krajobrazowymi.

Godziny odjazdu autobusu spod dworca kolejowego w Jeleśni są dopasowane do godziny przyjazdu pociągów InterCity „Oscypek” z Warszawy oraz KS „Ornak” z Katowic w kierunku Zakopanego oraz z Zakopanego w kierunku Katowic czy Warszawy.

– Integracja transportu kolejowego i autobusowego to jeden z najważniejszych sposobów na zachęcenie turystów i mieszkańców do korzystania z połączeń kolejowych. Wygodna przesiadka i dojazd wprost do miejsc atrakcyjnych turystycznie czy do miejsc noclegowych wpłynie na wzrost atrakcyjności Gminy Jeleśnia, jak i linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka, w przypadku której prowadzimy usilne starania o wzrost jej znaczenia w systemie transportowym regionu. Z tego względu prosimy wszystkich o wsparcie naszych działań w postaci 1% podatku – powiedziała Anna Trzop ze Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka”.

Kolejne działania „Kolei Beskidzkiej” skupione są wokół promocji połączenia autobusowego. – Zależy nam, żeby jak najwięcej osób miało dostęp do informacji na temat autobusu dowozowego. Chcemy, by Gmina Jeleśnia informowała o tym we wszystkich możliwych kanałach komunikacyjnych. Konieczne jest dobre oznakowanie autobusu oraz umiejscowienie gablot informacyjnych z rozkładami jazdy, oraz informacjami turystycznymi obok stanowiska odjazdu autobusu. Przekazaliśmy zarządcy infrastruktury PKP PLK informacje o połączeniu celem umieszczenia rozkładu jazdy autobusu w gablotach peronowych. Działamy również w kierunku podjęcia współpracy z PKP Intercity oraz Kolejami Śląskimi, by w pociągach IC „Oscypek” i KS „Ornak” rozgłaszano komunikat o możliwości przesiadki, czy żeby taka wiadomość była w serwisie internetowym przewoźników. Chcemy, by te rozwiązania były wprowadzane całościowo. Mamy świadomość, że bez tych działań promocyjnych tego typu pomysły tracą sens – dodała Anna Trzop.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów IC „Oscypek” można znaleźć m.in. na stronie www.intercity.pl, KS „Ornak” na www.kolejeslaskie.com oraz na www.portalpasażera.pl, a rozkład jazdy autobusu Jeleśnia PKP – Korbielów na stronie www.kolejbeskidzka.pl.

Udostępnij

6
+6
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę