Mały bohater uratował 3-latka, dostał nagrodę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Maciej Gacek, 6-latek z Czechowic-Dziedzic, wykazał się nie lada odwagą ratując 3-latka, który skoczył z okna mieszkania usytuowanego na wysokości blisko 3 metrów. Chłopczyk podbiegł pod okno i w samą porę zdołał złapać dziecko amortyzując upadek. Teraz jego przedszkole odwiedził szef bielskiej komendy policji.

May bhater

Spotkanie odbyło się w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Traugutta w obecności dyrekcji, grona pedagogicznego, przedszkolaków oraz mamy Maćka. Składając podziękowania szef bielskiego garnizonu podkreślił, jak bardzo jest dumny z postawy chłopca.

– Dziękuję Ci Maćku w imieniu wszystkich policjantów. W naszych oczach jesteś wielkim bohaterem, a Twoja postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Ty być może swoim bohaterskim zachowaniem uratowałeś koledze życie” – powiedział insp. Krzysztof Herzyk wręczając pamiątkowy dyplom uznania i prezenty dla małego bohatera, m.in. policyjną maskotkę Sznupka.

Komendant złożył również gratulacje mamie - Pani Patrycji, że wychowała tak odważnego i mądrego chłopca.

Swoje uznanie wyraziła również Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach Pani Alicja Gach, gratulując bohaterowi odwagi, męstwa i rozsądku w tym momencie, kiedy niejedna dorosła osoba rezygnuje. Pani Dyrektor stwierdziła, iż jestem dumna, że tak odważny chłopak uczęszcza do przedszkola, w którym pracuje.

Mama Maćka, Patrycja Ligocka była bardzo szczęśliwa i dumna z chłopca.

- To wielkie wyróżnienie dla nas. Nigdy bym się nie spodziewała, że mógłby tak zareagować” - wyznała.

Maciek był bardzo szczęśliwy przyjmując podziękowania i gratulacje.

- Komendant dał mi dyplom. To super uczucie - mówił z dumą w głosie 6-latek. - Nie czuję się jak bohater. Myślę, że każdy powinien tak postąpić.

To zdarzenie szeroko opisywaliśmy TUTAJ.

Udostępnij

67
+67
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę