[AKTUALIZACJA] Na Pol`and`Rock Festiwal Kolejami Śląskimi? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kilka spółek wojewódzkich zadeklarowało pomoc w dojeździe. Śląskie? Jest propozycja.

Koleje slaske moje znow

Akcje i reakcje

 Od kilku tygodni pojawiają się co raz to nowe informacje na temat możliwości dojazdu fanów na festiwal, organizowany przez Jerzego Owsiaka, odbywający się w pierwszych dniach sierpnia w Kostrzyniu nad Odrą (północno-zachodnia część województwa lubuskiego). Najpierw okazało się, że nie będzie specjalnych pociągów na tą imprezę. Później pojawiła się informacja, że spółki : PolRegio i PKP Intercity planują zmiany tras swoich pociągów tak, aby w okresie festiwalu w ogóle przez Kostrzyń nad Odrą nie przejeżdżały.

W reakcji na taką sytuację, w internecie rozkręciła się akcja organizowania wspólnych przejazdów na Pol`and`Rock. Wahadło odchyliło się również w przypadku pociągów. Utworzenie kursów swoich pociągów zapowiadały Koleje Wielkopolskie, Koleje Pomorskie, Zachodniopomorskie domagał się tego Zarząd Województwa Opolskiego.

 I śląskie z inicjatywą

 Jak będzie z Kolejami Śląskimi? Nie było takich zapowiedzi. Na razie dwoje radnych sejmiku śląskiego złożyło interpelację do marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego. Pod pismem podpisali się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej: Michał Gramatyka i Wojciech Saługa (Przewodniczący Regionu Śląskiego PO).

„Uprzejmie prosimy o zorganizowanie specjalnych składów Kolei Śląskich w celu dowiezienia publiczności z terenu woj. śląskiego na „Pol and Rock Festival” i z powrotem”. Znając entuzjazm Pana Marszałka dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz doceniając dotychczasowe Pańskie zaangażowanie w tę akcję liczymy na to, że decyzja będzie pozytywna – dla spragnionych rocka młodych (i niemłodych) mieszkańców województwa, dla idei WOŚP oraz dla dobra naszego regionu” - napisali w interpelacji jej inicjatorzy, zaznaczając wcześniej, że omawiany festiwal stanowi formę podziękowania za udział wolontariuszy w zbiórce na rzecz WOŚP.

Przypomnijmy, że obecnie w sejmiku władzę ma opcja przeciwna dla autorów powyższych słów, czyli Prawo i Sprawiedliwość, a idea WOŚP i towarzyszących jej imprez od dłuższego czasu stanowi w naszym kraju oś, wokół której polaryzują się te dwie opcje.

*AKTUALIZACJA: Dziś (wtorek 18 czerwca) około godz. 19.30 portal Onet przekazał słowa premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu polecił ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników festiwalu na miejsce, natomiast służby podległe MSWiA mają zabezpieczać festiwal. 

 

Udostępnij

2
+1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę