Goście z Ukrainy poznawali Beskidy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi sąsiedzi z Ukrainy odwiedzili piękne Beskidy. Niektórzy z nich na co dzień uczą się języka polskiego. Czy podobała im się wycieczka?

Ukraina

 Cieszyn otwarcie przywitał gości

Była to już szósta wizyta dzieci z rejonów wschodnich w naszym kraju (przed II wojną światową Sarny były polskim miastem), uczących się na co dzień języka polskiego. Goście byli zachwyceni możliwością spędzenia wakacji w ojczyźnie ich przodków.

- Bardzo się ucieszyłem, kiedy przyszła do mnie jedna z pracownic Starostwa z propozycją wsparcia finansowego grupy dzieci pochodzących z Ukrainy. Od samego początku wiedziałem, że trzeba je wspomóc, że nie można im w żadnym razie odmówić naszej pomocy. Nie mogliśmy tego zrobić ze środków budżetowych Starostwa, powiem więcej, nie chciałem tego robić w wyżej wymieniony przeze mnie sposób. Poszukałem więc innego rozwiązania i namówiłem pozostałych członków Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, byśmy prywatnie ufundowali im bilety do kina. Nikt mi nie odmówił, z czego bardzo się cieszę i wszystkim dziękuję. W piątek, 19 lipca 2019 r. dzieci przyjechały na wycieczkę do Cieszyna. Dzięki naszemu niewielkiemu wsparciu mogły zobaczyć fantastyczny film. Mam nadzieję, że sprawiliśmy im olbrzymią frajdę, przecież w życiu nie ma nic bardziej cennego niż uśmiech dziecka! Żałuję tylko, że nie udało mi się spotkać osobiście z grupą, ponieważ uniemożliwiły mi to wcześniej zaplanowane obowiązki służbowe - powiedział Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Kicmań po całych Beskidach

2 tygodnie wakacji spędziła w Beskidach także inna grupa młodzieży, tym razem z powiatu Kicmań. Przyjazd grupy ukraińskiej zorganizował ks. Stanisław Smolczewski, a wśród delegacji odpowiedzialnej za przyjazd była Halina Melnichuk – wicestarosta administracji rejonowej w Kicmaniu. Młodzież z Ukrainy w zdecydowanej większości po raz pierwszy była w Polsce. W sposób emocjonalny dzieliła się przeżyciami, z tego jak to nazwali, pięknego pobytu. Zwiedzili powiat bielski (Porąbka, Szczyrk), żywiecki (góra Żar, jezioro żywieckie, cieszyński (góra Czantoria, Ustroń), a także Wadowice (Muzeum św. Jana Pawła II), Kraków, Inwałd i Zator. Szczegółowo poznali historię i dzień dzisiejszy powiatu bielskiego oraz siedemnastoletnią historię partnerstwa pomiędzy powiatem bielskim i kicmańskim. Do swoich domów zawiozą pozytywne doświadczenia i wspomnienia.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę