Uhonorowany pomnikiem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dla wielu osób było to wyjątkowe wydarzenie.

pomnik kukuczki

W Istebnej został wczoraj uroczyście odsłonięty pomnik Jerzego Kukuczki, który zginął 24 października 1989 roku podczas wspinaczki niezdobytą wówczas południową ścianą Lhotse. Odbyło się to w ramach obchodów 30-rocznicy tragicznej śmierci tego wspinacza w górach. Wybitny polski himalaista symbolicznie wrócił w swoje strony z inicjatywy żony Cecylii Kukuczki oraz za sprawą rodziny i przyjaciół.

Przypomnijmy: Jerzy Kukuczka (rocznik 1948), urodził się w Katowicach, a jego rodzina pochodziła z Istebnej. Był jednym z najwybitniejszych himalaistów w dziejach, drugim na świecie zdobywcą wszystkich 8-tysięczników, pionierem wielu tras.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę